Vatandaşlar Müzede çamurla tanıştı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Seramik Müzesi 16-25 Ağustos tarihleri arasında, ’Herkes İçin Seramik Atölyeleri’ düzenliyor. Seramik Müzesi geçtiğimiz günlerde bir etkinlik gerçekleştirdi. Çocuğundan yaşlısına herkesin çamurla tanıştığı etkinlik akşam saatlerinde başlarken, vatandaşlar katılım gösterdi. Etkinlikte seramik hocaları Canberk Duman ve Bora Koçak etkinlik başlamadan neler yapılması gerektiğini anlattı.

Atölye çalışmasıyla kent yaşamını paylaşan herkesin seramik sanatıyla uygulamalı olarak tanışması ve sanatsal bir üretimin içinde yer alması amaçlanıyor. Eğitim ve uygulama süreçleri seramik eğitmenleri tarafından Çanakkale Seramik Müzesi bahçesinde gerçekleşti. Çanakkale’de yaşayan herkes ücretsiz olarak katılım sağladı ve vatandaşlar davet edildi.

Gerçekleşen etkinlik 4 gün sürecek ve 4 gününü sonunda çamurla tanışan ve seramik ile ilgilenenler konu hakkında bilgi sahibi olacak. Etkinlikte kürdan, çamur, balçık gibi malzemeler kullanılırken etkinliğe katılan ve kursa gelenlere neler yapılması gerektiği anlatıldı. Etkinliğe katılan aile ve çocuklar Seramik sanatıyla tanıştı ve sosyalleşti.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 17/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 1124 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com