Turan; “Mazeretimiz kalmadı artık”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Double Tree by Hilton Çanakkale otelinin açılışına katıldı. Turan yapmış olduğu dikkat çeken açıklamasında, “Çanakkale’miz bambaşka bir çehreye kavuştu. Turizme ilişkin mazeretimiz kalmadı artık” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’nin artık mega projelerle anıldığı ifade eden Turan, “Şehrimizin yaşadığı büyük dönüşümüne hep birlikte şahitlik ediyoruz. Köprümüz, OSB’ler, Teknopark Tüneller, Troas Kültür Rotaları gibi birçok alanda Türkiye’de adından söz ettiren, özellikleriyle öne çıkan yatırımlarla Çanakkale’miz bambaşka bir çehreye kavuştu. Altyapı, üstyapı gözden geçiriliyor. Doğal gaz ile birlikte ilçelerimiz turizmde hem yazlık hem de kışlık oluyor. Çanakkale’mizin tüm değerleri ayağa kalksın diye gayret ediyoruz. Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken şehri Çanakkale’miz turizm yatırımlarıyla da öne çıkıyor. Çanakkale, derin bir tarihi geçmişi olduğu kadar, eşsiz doğası ve denizi ile de büyüleyici bir yapıya sahip. Şehrimizin taşıdığı turizm potansiyelini çok daha yukarılara taşımamız gerekiyor. Turizme ilişkin mazeretimiz kalmadı artık. Ancak tüm bunlara rağmen turizmde bazı eksikliklerimiz var. Yatak sayımız, otel sayımız eksik. Özellikle zincir tesislerimiz, marka değerlerimiz eksik. Oysa Çanakkale çok daha fazla sayıda ağır markaları hak eden bir şehir. Bununla birlikte bu güzel şehirde sadece mega projeler değil, şehrin tüm sorunlarının masaya yatırıldığı, valiliğiyle, belediyeleriyle, STK’larıyla, tüm dinamikleriyle omuz omuza yol yürümenin daha kıymetli olduğuna inanıyoruz.

Çanakkale ekonomisine, istihdamına katkı sunacak işletmelerin açılması bizleri mutlu ediyor. Hilton, uluslararası önemli bir marka. Turizme, konaklama kültürüne, marka değerimize katkı sunacak, şehrimize yeni kazandırılan DoubleTree by Hilton Çanakkale otelinin Hilton Ailesi’ne, çalışanlarına ve şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 17/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 392 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com