Esnaf; “Bizde isteriz”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ezine Belediyesi tarafından önce kapalı Pazar alanı yapıldı. Kapalı Pazar alanı devreye alındı ve modern şartlarda alışveriş imkanına kavuşuldu. Son günlerde de Pazar alanı içerisine, yaz sıcaklarından esnaflar ve vatandaşlar etkilenmesin diye serinletme sistemi kuruldu. Çanakkaleli Pazar esnafı ise kapalı Pazar alanına “Bizde isteriz” derken, ayrıca Çanakkale Belediyesi sistemi kurarsa, elektrik faturasını ödemeye talibiz ifadelerini kullandılar.

Çanakkale’nin kapalı Pazar alanı ile Ezine’nin kapalı Pazar alanı karşılaştırıldığında, Çanakkale’deki esnaflar deyim yerindeyse isyan ettiler. Çanakkale kapalı Pazar alanı çatısı dolayısıyla, yaz aylarında sera etkisi gösterirken, hem esnaf hem de vatandaşlar alışveriş esnasında terden sırılsıklam oluyorlar.

Ezine’de ise yeni inşa edilen ve hizmete alınan kapalı Pazar alanına Ezine Belediyesi tarafından soğutma sistemi kuruldu. Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ise konuyla ilgili “Ezineli hemşerilerimizin ve pazarcı esnaflarımızın alışverişlerini serin bir ortamda yapabilmeleri için Ezine Kapalı Pazaryeri’mize su soğutmalı serinletme sistemi montajını gerçekleştiriyoruz. İnşallah Pazartesi günü hemşerilerimizin ve esnaflarımızın hizmetinde” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’deki Pazar esnafı ise uygulamayı görüp “Bizde isteriz” talebinde bulundular. Ayrıca esnaflar, Çanakkale Belediyesi sistemi kursun, biz elektrik faturasını dahi öderiz ifadeleri ile taleplerini açıkça belediyeye ilettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 407 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com