Başkan Arslan; “Ben tek başıma bir hiçim”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kepez Belediyesi tarafından, beldede bulunan altyapı sorununa el atıldı ve Cumhuriyet Mahallesi’nde, altyapı çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Törende konuşan Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ise ekip çalışmasına vurgu yaparak, “Kimse tek başına kahraman olamaz. Ben tek başıma bir hiçim” ifadesini kullandı ve “Bu arkadaşlarla, bu bürokratlarla, meclis üyesi arkadaşlarla oturup, dayanışmayla karar veriyoruz” cümlesi ile birlikteliğin önemini vurguladı.

Kepez Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Mahallesi’nde içme suyu bağlantılarının yapılabilmesi, altyapının iyileştirilmesi için çalışmalara başlandı. İlk kazma ise gerçekleşen törenle vuruldu. Yapılacak olan çalışmalarla ilgili ise Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan bilgilendirmede bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, gerçekleşen törende yapmış olduğu açıklamada, “Cumhuriyet Mahallesi’nin içme suyunun abone bağlantılarının, yıl ve kaldırımlarının yapımı için bugün ilk kazmayı vurmak üzere toplandık. Bugün bir çocuk gibi mutluyum. Büyük bir sorunu çözmek üzere adımı atıyoruz. 4-6 ay sürecek olan bu çalışmanın sonunda, Kepez’deki sorunu çözmüş olacağız.

3,5 yıl önce bu yola çıktığımızda, yapmış olduğumuz araştırmada Kepez’de iki büyük sorunu tespit etmiştik. Birisi Kepez’de içme suyu arıtma tesisi idi. Diğeri ise yol sorunudur. İçme suyu artıma tesisini devreye soktuk ve Hamidiye Mahallesi’ndeki yol sorununu ortadan kaldırdık.

Her şey adım adım gerçekleşiyor. Tabi ki sorunları biliyoruz. Bunların hepsi bütçe meselesidir. Şikayetleri hep dinliyoruz ama adım adım yapıyoruz.

Cumhuriyet Mahallesi’nde, 17 sokak ve cadde ana arterini yapacağız. Bunun ana bağlantılarını da hep birlikte inşallah yılbaşında da tamamlayarak, Kepez’deki yol sorununu inşallah çözmüş olacağız. Bir çocuk gibi mutluyum. Düşünün ki 3 ay sonra maaşları ödeyemez, 6 ay sonra bırakır gider diyenlere, Kepez’deki sorunları kısa sürede çözmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kepez’deki vatandaşlarımız ne demek istediğimizi çok iyi biliyorlar.

Kendimizi çok güçlü hissediyoruz. Birlikte birçok işi başardık. Kepez’de sorunları çözüyoruz. Sorunları biliyoruz. Ben burada doğdum ve büyüdüm. İnşallah bu iş sonuçlandığında, 4-6 içerisinde, 2023’ün bence ilk döneminde bu işi sonuçlandıracağız.

Değerli Kepez Belediyesi çalışanlarına ve değerli meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum ve sizlerden alkış istiyorum. Hiç kimse tek başına kahraman olamaz. Ben tek başıma bir hiçim. Bu arkadaşlarla, bu bürokratlarla, meclis üyesi arkadaşlarla oturup, dayanışmayla karar veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 205 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com