Hastanede darp

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hastanelerdeki şiddet olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Çan’da da Devlet Hastanesi’nde, geçtiğimiz günlerde, sabah saatlerinde edinilen bilgiye göre bir hasta yakınının, hem güvenlik görevlisini hem de temizlik personelini darp ettiği iddia edildi.

Hastanelerdeki şiddet olaylarının ardı arkası kesilmezken, yurt dışına çıkan hekim sayısında da düşüş görülmüyor. Yabancı dil kurslarında, başta Almanca olmak üzere dil öğrenen hekimler, ilk fırsatta yurt dışında çalışmak üzere Türkiye’den ayrılıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde ise sabah saat 4.30 sularında, edinilen bilgiye göre, Çan Devlet Hastanesi’nde, bir hasta yakınının hem güvenlik görevlisini hem de temizlik personelini darp ettiği iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası İl Temsilcisi Seçkin Yörük, gerçekleşen olaydan ötürü üzgün olduklarını, hastanelerdeki şiddet olaylarının önüne geçilmesi gerektiğini belirtti. Yörük, sağlık personellerine uygulanan kötü muameleye kınıyoruz derken, olayın ve sürecin takipçisi olacağız ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/08/2022, Salı günü yayınlandı, 1144 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com