Bal yapmayan Arılar!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Muhalefet, atını ipini nallamış, her ne hal olursa olsun, hükümeti yıkma peşinde. Toplanıp, yemek yiyip dağılıyorlar. Çalışkan arı gibi görünseler de, Bal yapamıyorlar. Sonuç yok. Tek bildikleri ve hedefleri, her ne şekilde olursa olsun, iktidara gelmek. Gelirler mi? Biz göremeyiz. Ancak yaşı henüz 8-10 olanlar belki görürler. Sittin sene sonra. Öncelikle güven vermiyorlar. Bir şey üretmiyorlar. Planları, programları yok. Yancıların hedefi, bir iki vekil ile durumu kurtarmak. Yoksa iktidar olmak gibi bir hayalleri yok. Ne koparsak kardır düşüncesindeler. Masa dışında olanlar ise, ırkçılık peşinde. Bir yol tutturmuş gidiyorlar. Masanın abisi, dışarıdan durmadan talimat veriyor. Hizaya getiriyor. Ses yok. Zira ona mahkûmlar. Memleketi bölmüşler. PKK ile mücadele etmeme şartları r varmış. Savunma sanayini kapatacaklarmış. .Anayasanın ilk 4 maddesini değiştireceklermiş. İçişleri bakanlığı dahil 5 bakanlık isteyeceklermiş. Altılı masa için hiç önemli değil. Yeter ki, destek versinler. Vatandaş bunları görmüyor mu? Nafile uğraş.2023 seçimlerinde, öyle bir tokat yiyecekler ki, sesi Kandilden gelecek. Sosyal Medyada PKK elebaşların Videoları yayınlanıyor. Panik halindeler. İHA ve SİHA ları yok edin diye muhalefete çağrı yapıyorlar. Bizim Elazığ’da bir deyim vardır.”Ya nassı ya. Di dayanın da”.

Gülmece

Sanık kesinlikle ceza yiyecekmiş. “Ben seni kurtarırım!” diyerek büyük bir ücret karşılığında davayı üstlenen avukat, sanığı karşısına alıp tembih etmiş:- Yargıç ne derse desin, ne sorarsa sorsun; “lo lo” dan başka bir söz söylemeyeceksin!..
Duruşmada yargıç sormuş:- Adın ne?- Lo lo.- Söylesene be adam!..- Lo lo.- Kaç yaşındasın?- Lo lo.- Yahu burası mahkeme, cevap ver!..- Lo lo.Avukat söz almış:- Sayın yargıç, müvekkilim zararsız bir delidir, ceza sorumluluğu yoktur!..
Yargıç da sanığın ceza sorumluluğu olmadığı kararını vermiş.
Duruşmanın ertesi günü avukat, sanıktan ücretini istemiş. Hapisten kurtulan adam ise mahkemedeki tavrını takınmış:
– Lo lo.- Dostum, mahkeme sona erdi, kendine gel, şakayı da bırak.- Lo lo.Sonunda avukatın tepesi atmış:- Senden para istiyorum be adam!.. Bana da mı lo lo?sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 16/08/2022, Salı günü yayınlandı, 780 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com