Çanakkale Finale adını yazdırdı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Teknofest Karadeniz Rize etabında yarışan Çanakkale bilim ve sanat merkezi egemen takımına başarılar diledi. Gerçekleşecek olan TEKNOFEST Rize etabında; “İnsanlık Yararına Teknoloji”, “Turizm Teknolojileri”, “Çip Tasarımı” ve “Eğitim Teknolojileri” Yarışmaları olmak üzere toplam  4 kategoride yarışmalar yer alacak.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen; dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Karadeniz’in Rize etabı 12 Ağustos 2022 Cuma günü başladı.

Rize’de Gerçekleşen TEKNOFEST Karadeniz Rize etabına 30 bin 240 takım başvurusu içinden seçilerek 174 finalist takımın arasında yer alan Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Egemen takımı; İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde yayaların bekleme süresini azaltarak hızlı ve güvenli bir geçiş sistemi hedeflediği “Yaya Algılamalı Yaya Geçidi” projesi ile Rize’de finalist olarak yarışacak.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Rize etabında Çanakkale’yi, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras, danışman öğretmen Seda Şayan Kösem,  öğrenci Egemen Kaya temsil edecek.

Özlem Kavuklu- Cihan Peker

 


Bu haber 15/08/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 836 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com