Başkan Özacar yetkiyi aldı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Genel Meclisi bugün saat 11’de olağanüstü toplandı. Toplantının konusu Çanakkale İl Özel İdaresi ve Gelibolu Belediyesi arasında imzalanan Gelibolu Feribot İskelesi Protokolü’nün güncellenmesiydi. Çanakkale Valisi İlhami  Aktaş İl Özel İdareye, gerekli olanın yapılması için bir metin göndererek, ricada bulundu. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar protokol güncellenmesinin onay alması ile birlikte, sözleşmeyi yenilemek üzerine yetki aldı.

Olağanüstü toplantıya 29 meclis üyesi katıldı. Toplantı yoklamayla başladıktan sonra gündem maddesi görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna gönderildi. Toplantıya 15 dakika ara verildi. Komisyon görüşmelerinin adından meclisin ikinci oturum başladı.  23.12.2016 tarihli Çanakkale İl Özel İdaresi ve Gelibolu Belediyesi arasında imzalanan Gelibolu Feribot İskelesi Protokolünün güncellenmesi oylandı. Protokolün güncellenmesi oy birliğiyle kabul edildi.

İl Özel İdaresi’nde gerçekleşen olağanüstü toplantının ardından, gazetemize özel açıklamalarda bulunan Gelibolu Belediyesi Basın Danışmanı Fatih Uz, ”Bir an önce Gelibolu Feribot İskelesi Kompleksi inşaatının, durma noktasından çıkıp hızlı bir şekilde ilerlemesini istiyoruz. İnşaat alanı ile  ilgili olarak, 3 tane parsel tahsisinde bulunduk. Meclisin toplanma gerekçesi bu konuydu. Sözleşmeyi yenilemek üzere başkanımız yetki aldı”  dedi.

Özlem Kavuklu- Cihan Peker


Bu haber 15/08/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 238 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com