Evreşe Belediyesi’nden rekor zam

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Evreşe Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde mutabakata varılarak Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Yapılan görüşmeler sonucunda Evreşe Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Başkan Dr. Ali Kamil Soyuak yaptığı açıklamada “Her fırsatta dile getirdiğim gibi çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi görüyor onların mutlu olduğu bir ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Onlar mutlu ise bizde mutluyuz. Hizmet yolculuğumuzun ilk gününden itibaren insanı yaşat ki ,devlet yaşasın anlayışımız gereği emeğin ve alın terinin büyük bir saygıyı hak ettiğini ve insanlık onurunun ehemmiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Önemli olan dua alabilmek sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir. Bugüne kadar imkanlarımız dahilinde maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya çalıştığımız mesai arkadaşlarımız için imkanlarımızı değerlendirip işçi kardeşlerimizin yüzleri gülsün diyerek ücretlerine rekor bir zam yapmış bulunmaktayız. “Siz kardeşlerimiz ile birlikte halkımıza güler yüzle iyi hizmet etmeye çalışıyoruz.Pegamber Efendimiz Hadisi Şerifinde “Çalışan işçinin alın teri kurumadan hakkını ona tevdi edin diyor”Pegamber Efendimizin bize emridir. Dolayısıyla biz bütün çalışanlarımızın hakkını, hukukunu düşünmek zorundayız. Evreşe’miz için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Hizmet –İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada; Hizmet-İş Sendikası olarak ülkemizin milli ve manevi değerleriyle sendikacılık yapıyoruz. 5 yıldır HAK-İŞ in, iş kolumuzun ve ülkemizin en büyük, en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Bu unvanların bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak hakkaniyetle ve adaletle hareket ediyoruz.Evreşe’ye her gelişimizde yenileşmeye, gelişmeye ve yeni katılan hizmetlere şahit oluyoruz. Ülkemiz ve Dünya zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçte çalışanlarının yanında yer almak büyük bir erdemliliktir, büyük bir fedakârlık işidir. Bu büyük adamlığı gösterdiği için Belediye Başkanımız Ali Kamil Soyuak’a teşekkür ediyorum. Bugün imzaladığımız Toplu Sözleşme ile Evreşe Belediyesi Personel Ltd. Şti de çalışan işçi arkadaşlarımızın yevmiyelerine asgari ücrete gelen zammın üzerine %75 oranında, İşçi arkadaşlarımızın Sosyal Haklarına da %120 oranında rekor zam yapılarak bölgemizin en güzel sözleşmesine imza attık. Ayrıca 64 gün ikramiye verilmiştir.Evreşe Belediyesi Personel Şirketinde çalışan Sosyal hak ve yan kazanımlar olmadan En düşük işçi maaşı 8.500 TL olmuştur. Kadrolu İşçi arkadaşlarımızda aynı oranlarda zam yapılarak onlarında sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olduk. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Toplu İş Sözleşmesi ile Belediye Başkanımız Dr. Ali Kamil Soyuak sayesinde Evreşe Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmemiştir.

Özellikle bu gün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan Belediye Başkanımız Ali Kamil Soyuak’a şahsım, yönetimim, sendikam ve İşçi Arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 13/08/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 558 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com