Baro sürecin takipçisi olacak

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Barosu, Ezine’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen cinayet ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Çanakkale Barosu tarafından konuyla ilgili yapılan paylaşımda, “09.08.2022 tarihinde Çanakkale ili, Ezine ilçesinde Ayşe Korur’un boşanma aşamasında olduğu eşi Gencay Korur tarafından vahşice katledilmesi olayının, Baro Başkanımız Av. Soner Aydın ve Baromuz Kadın Hakları Komisyonu olarak başından beri takipçisiyiz.

Gencay Korur olaydan sonra kaçmış, Ayşe Korur’un ailesini ve meslektaşımızı da tehdit etmiştir. Baro Başkanımız Av. Soner Aydın’ın Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm halinde çalışmışları neticesi şüpheli İzmir ili Dikili ilçesi yakınlarında kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmıştır.

Şüpheli hakkında üç defa uzaklaştırma tedbirine başvurulduğu halde, bu vahim olayın meydana gelmesi, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının ve 6284 sayılı kanunun etkin uygulanmamasının ne denli yanlış olduğunu bir kez daha göstermiştir. İstanbul Sözleşmesi’nin öneminin anlaşılması, etkin tedbirlerin alınması için daha kaç insanın ölmesi, kaç çocuğun annesiz kalması gerekmektedir.

Katledilen Ayşe Korur’un arkasında iki tane çocuğu kaldı ve çocukların geleceği ve üstün yararı adına baromuz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile iletişim halinde kalarak, davanın takipçisi olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Çanakkale Barosu


Bu haber 13/08/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 430 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com