“Söylediklerine kendileri dahi inanmıyorlar”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün, Akol Otel’de, Çanakkale yerelinde 6’lı masa toplantısı yapıldı. Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin il başkanları bir araya gelirken, AK Parti İl Başkanı Naim Makas ise 6’lı masaya tepki gösterdi. Başkan Makas, “Söylediklerine kendileri dahi inanmıyorlar. Tek hedefleri ”Yeter ki AK Parti gitsin, Reis gitsin” olan bu yapı, aziz milletimize ne vadedebilir” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında, “Daha önce paylaşmış oldukları hiçbir deklarasyonda ülkeyi yönetecek vizyon ve misyona sahip olmadıkları görülen, “6 civarında” siyasi partinin ve bir de “masanın” bir araya gelerek oluşturduğu, iletişimlerini WhatsApp grubu üzerinden sağladıklarını itiraf eden ortaklık yapısı, Çanakkale’deki il başkanlarıyla bir toplantı tertip etmiş. Bu yapının Partimize ve Cumhur İttifakı’na karşı hazımsızlığı bir türlü bitmek bilmiyor. Seçimler yaklaştıkça daha çok kaygılandıklarını düşünüyoruz. Seçmenlere proje sunması, gelecek adına bir bakış açısı ortaya koyup bunların propagandasını yapması gerekenler, varsa yoksa Cumhur İttifakı’na türlü iftiralar ve mesnetsiz iddialarda bulunuyor ve bunu kendilerine tek hedef olarak benimsiyorlar. Zaman zaman da görüyoruz ki hiçbir gelecek iddiasında bulunamayan partinin il başkanının Sayın Bülent Turan’dan başka söyleyecek sözü yok. Grup Başkanvekilimiz üzerinden gündeme gelme gayretini, acziyetini ibretle izliyoruz. Herkes çok iyi biliyor ki meyve veren ağaç taşlanır. Yine herkes çok iyi biliyor ki, Çanakkale’nin evladı Bülent Turan, taraflı tarafsız, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin herkesin sevgisini kazanmış, bu teveccühe şehrimiz için yapılan her projeye ve yatırıma omuz vermek suretiyle karşılık veren bir siyasetçi.

Her kafadan ayrı bir ses çıkan “1 + 6”lı masanın hiçbir tutarlı yanı yok. Kendi söylediklerine kendileri dahi inanmıyorlar. Biri başka söylüyor, diğerleri başka konuşuyor. Kendilerini kararsız seçmenden daha kararsız görüyoruz. Nitekim Çanakkale’de kurulan masada da Saadet Partisi İl Başkanı ”siyaseten farklı görüşlere sahibiz” derken, Demokrat Parti İl Başkanı ”hiçbir görüş ayrılığımız yok” diyor. Bu ittifakın ne anlama geldiğini kıymetli hemşehrilerimizin ve seçmenlerimizin takdirine bırakıyorum.

Tek hedefleri ”Yeter ki AK Parti gitsin, Reis gitsin” olan bu yapı, aziz milletimize ne vadedebilir? Bu söylemleri iddiadan öteye gidemeyecek, sadece kendi beklentileri olarak tarihin çöp sepetinde yerini alacaktır. Hayal kurmaya devam etsinler, onca hayalden sonra, ancak ve ancak Çanakkale’de 4 vekil çıkaracaklarının rüyasını görürler. Rüya görmeye de devam edecekler. Milletimiz de her şeyin farkında. 2023 seçimlerinde milletimizin verdiği oylarla yine 1. parti olduğumuzda ve Cumhur İttifakı seçimi zaferle göğüsleyip Sayın Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı seçildiğinde kuyruklarını sıkıştırıp, sessizliğe bürünecekler. Başkanımız Bülent Turan’ın ifade ettiği gibi; “6’sı değil 66’sı gelsin, birinci partiyiz.”

İnanıyoruz ki ve göreceğiz ki, 2023 Seçimlerinden sonra, “1 + 6”lı masanın, oturacağı bir masa bile kalmayacak; dağılma ve çöküş süreçlerini hep birlikte izleyeceğiz.

Onlar da 21 yıldır milletiyle omuz omuza vermiş, kuruluşundan bu yana aziz milletimizin desteğiyle ülkemize ve şehrimize devrim niteliğinde hizmetlerde bulunmuş AK Parti’yi izlemeye devam etsinler” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 12/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 313 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com