ÇOMÜ’de büyük adım

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bünyesinde kurulan Senfoni Orkestrasının prova konserini izledi. Çanakkale için büyük bir hamle olurken, Senfoni Orkestrası ise birçok müzisyenin yetişmesine ve Çanakkale’de kalıcı bir müzik kültürü oluşmasına katkı sunacak.

Senfoni Orkestrası prova konserini; Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten ile Prof. Dr. Orhan Akdur ve ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen izledi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası prova konserinde seslendirilen eserleri dinleyen Vali İlhami Aktaş, prova konseri sonrasında ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’den, Senfoni Orkestrasının, Şef Bahadır Çokamay yönetiminde toplam 41 eğitimci ve öğrenci ile farklı üniversitelerin sanatçılarının desteği ile kurulduğunu, orkestranın bölge senfoni olarak kurumsallaşması çalışmalarının ise devam ettiğini ve ilk konserini Troya Festivalinde gerçekleştireceği bilgisini aldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası sanatçıları ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali İlhami Aktaş, Senfoni Orkestrasının kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi


Bu haber 12/08/2022, Cuma günü yayınlandı, 253 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com