Turan; “CHP’nin ve İYİ Parti’nin sessizliği ise ibretlik”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bir dizi ziyaretler kapsamında Gümüşçay’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Programdan sonra Muharrem İnce’nin bazı kanalların CHP’den ve İYİ Parti’den her ay düzenli maaş aldığı iddiası üzerine açıklamalarda bulunan Turan, “Daha önce biliyorsunuz yabancı ülkeler tarafından bazı medya kuruluşlarının fonlandığı iddiaları vardı. Şimdi de bazı basın organlarının iki muhalefet partisi tarafından fonlandığı iddiası gündemde. Üstelik bu iddiayı ortaya atan CHP’nin bir önceki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği isim. Çok vahim bir tablo. CHP’nin ve İYİ Parti’nin sessizliği ise ibretlik.

‘Yandaş medya’, ‘havuz medyası’ gibi ucuz ithamları dillerine dolayanlar, neden sessiz? Neden böyle ithamların muhatabı oluyorlar? Bunlar hem fondaş hem de yandaş. Medya; tarafsız olmalı, kalemi, iradesi kendisinde olmalı, kamu yararına işler yapmalı. Her alanda olduğu gibi medyada da ahlaki bir duruşa ihtiyaç var. Bizim her alanda elbette muhalefete, muhalif sese ihtiyacımız var. Ancak ‘parayı veren düdüğü çalar’ anlayışı olmamalı.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 11/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 212 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com