Halk Bahçesi Canlandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Troia festivali kapsamında Halk Bahçesi’nde sanatsal etkinlikler son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan festival konserler ve resim sergileri, kitaplar ile Çanakkale halkının beğenisini topladı. Festivale yoğun ilgi devam ediyor.

Fotoğraf sergileri, çocuklara masal okuma etkinlikleri, özellikle kadınların kendi emeği ile ürettiği değerli ve güzide el işi sanatları Halk Bahçesi’nde Çanakkalelileri karşılıyor.

Fotoğraf Sergisi

Halk Bahçesi’nde festival kapsamında fotoğraflar sergilendi. Fotoğraf sergisi ‘Halk Bahçesi’nin Kuşları’ sloganı ile etkinlikler kapsamında yerini aldı. Vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanan sergide bazı akademisyenlerin ve fotoğrafçıların eserleri sergilendi.

Atölyeden gelen eserler sergilendi

Halk Bahçesi’nde Troia Festivalleri kapsamında Kemalpaşa Muhtarlığı tarafından açılan stantlarda kitaplar ve Hobi Atölyesi’nden gelen eserler yerini aldı. Bahçede bulunan masal kitapları, akşam 17:00 sularında çocuklara okunacak.

Çocuklar masal dinleyecek ve resim çizecek

Çocuklar masalları dinledikten sonra zihinlerinde canlanan görselleri resimlere aktaracaklar. Bu etkinlik hem çocukların sosyalleşmesi hem sanat ile tanışması için güzel bir çalışma olarak yerini aldı. Orada çalışanlar hayal dünyalarını genişletmek ve geliştirmek için çocuklarını beklediklerini söylediler.

El işi sanatları ve tablolar

Halk Bahçesi’nin girişinde kadınların el emeği ile oluşturulan bebek, tesbih, kolye ve seramik sanatları gibi eserler vatandaşları karşılıyor. Biraz ileride lise öğrencilerinin bir atölye ve sanat grubu ile çalıştıkları tablolar ve kıyafetler Çanakkaleli vatandaşlara eşlik ediyor.

Halk Bahçesi sanatsal etkinliklerle donatılırken, orada bekleyen kadınlar, öğrenciler Çanakkale Halkı’nı beklediklerini belirttiler. Çanakkale Belediyesi sanatsal çalışmalara yer vererek Troia Festivali’ni canlandırdı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 11/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 726 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com