Başkan Osman Okyay; “Önümüzdeki kış için ciddi sorun”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Osman Okyay başkanlığında gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Meclis Başkanı Osman Okyay ve Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu önemli açıklamalarda bulundular. Enerji piyasalarına dikkat çeken Başkan Okyay, “Ancak savaşa bağlı olarak enerji piyasalarındaki öngörülemezlik ve özellikle AB’ye Rusya’dan gelecek doğalgazın sürekliliği ve miktarı, önümüzdeki kış için ciddi bir sorun olmaya devam ediyor” dedi.

ÇTSO Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, geçtiğimiz gün gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda, önce Meclis Başkanı Osman Okyay, sonrasında ise Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu önemli değerlendirmelerde bulundular.

ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, “Bir yandan dünya ve ülke gündemi, diğer yandan kentimizde yaşanan gelişmeler derken yine yoğun bir gündem ile karşı karşıyayız.

Türkiye’nin hemen kuzeyindeki Rusya-Ukrayna savaşı sürerken etkilerini hissetmeye devam ediyoruz. Ülkemizin aracılık ettiği tahıl koridoru anlaşması ile küresel gıda güvenliği konusunda ciddi bir adım atıldı. Devletimizin bu diplomatik başarısından dolayı gururluyuz. Ancak savaşa bağlı olarak enerji piyasalarındaki öngörülemezlik ve özellikle AB’ye Rusya’dan gelecek doğalgazın sürekliliği ve miktarı, önümüzdeki kış için ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Geçen hafta açıklanan TÜİK Temmuz ayı enflasyon rakamları aylık yüzde 2.37 aylık, yıllık ise yüzde 79.6 oranında. Bu konuda verilen mücadele doğrultusunda atılan her türlü adımı destekleyeceğimizi buradan bildirmek istiyorum.

Kıymetli üyeler, son olarak, şehrimizde kültürel faaliyetlerin en önemlilerinden biri olan Uluslararası Troya Festivali başladı. Çanakkale’de 1963 yılından beri düzenlenen festivale, geçtiğimiz 2 yıl Kovid-19 nedeniyle ara verilmişti. 13 Ağustos’a kadar sürecek olan festivalin, şehrimize ve bölgemize yerli ve yabancı turistleri çekmesini ve yöremizin tanıtımına katkı sağlamasını umuyorum” ifadelerini kullandı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nu sosyal medyadan da takip ediyorsunuzdur her gün bir yerde. Önümüzdeki günlerde inşallah Çanakkale’mizde de ağırlayacağız. Arabuluculuk Merkezi salonlarımız hazır. Yarın Tekirdağ’da inşallah bir arada olacağız. Orada da Vergi Ödül töreni hem de Çorlu TSO’nun Arabuluculuk Merkezi açılışına davetliyim. Rifat Başkanımızın bize dediği şu; “Siz İlinizin seçilmiş kanaat önderlerisiniz.” Bizim Odamızın kanun yapma, ceza kesme yetkisi yok. Ancak yaklaşık 9000 üyemizin sorunlarını seçilmişlerimize ve bürokratlarımıza ileteceğim ve çözüm arayacağız. Siz Türkiye’nin ticaretini temsil ediyorsunuz, İlinizde ise İlinizin ticaretini temsil ediyorsunuz. Protokolde dahi yerinize bakınız ve yeriniz iyi değilse toplantıyı bile terk edin diyor. Direk bunu söylüyor. Biz bunların hiçbirini yapmadık. Ama yapmadığımız için artık üzerimize gelindi, bundan sonra herhalde yapmaya başlayacağız.

Ezine OSB ile beraber aynı toplantıda Çan Karma OSB için de karar almıştık, çalışmaları devam ediyor. Biliyorsunuz Çan’da bir Belediye Başkanı değişikliği olduğundan dolayı biraz yavaşladı ama inşallah aynı hızla devam edecek” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 225 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com