“168 milyon TL net gelir artışı sağlanacak”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga Taşoluk Barajı Sulaması 2. kısım inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Programın ardından açıklamalarda bulunan Turan, “Biga’mız her yönüyle özel bir ilçemiz. Biga’mız yeni yatırımlarla her geçen gün kalkınmasını sürdürüyor. Taşoluk Sulaması toplam 96.060 da alana sahip. 7.060 da alan Biga Taşoluk Sulaması kapsamında tamamlanarak sulamaya açılmıştı. 89.000 da arazinin sulanmasını sağlayacak Biga Taşoluk Sulaması 2. kısım inşaatı ise devam ediyor. Söz konusu projenin tamamlanmasıyla 2 beldenin ve 15 köyün arazileri sulanabilecek. 9.600 kişilik istihdam artışı ve yıllık 168 milyon TL net gelir artışı sağlanacak. Ayrıca enerji tasarrufuyla birlikte elektrik faturalarına da katkı sunulacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyarete Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Çanakkale DSİ Şube Müdürü Murat Lütfi Güldoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, İl Genel Meclisi Üyesi Bülent Korkmaz katıldı.

Haber Merkezi


Bu haber 11/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 307 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com