“Saltanatı mı konuşalım?”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Troia Festivali’nin ilk etkinliğinde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem’in söyleşisi olmasına tepki gösterdi. Başkan Makas, “Yok artık” diyerek, sitemde bulunmuştu. CHP İl Başkanlığı’ndan ise o açıklamaya yanıt geldi. CHP tarafından yapılan açıklamada, “Saltanatı mı konuşalım?” ifadeleri kullanıldı.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Troia Festivali ile ilgili eleştiride bulunmuş ve yapmış olduğu açıklamada “Yok Artık, siyasi görüş farklılıkları gözetmeksizin, tüm halkı kucaklaması beklenen bir belediyenin uluslararası festivalinde, CHP’li ve İP’li siyasi konuklarıyla “genişletilmiş parlamenter sistem” konulu panele yer vermesi tam bir faciadır!” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanlığı tarafından ise o açıklamaya, “21. Yüzyılda demokratik parlamenter sistem yerine saltanatı mı konuşalım?

59. Uluslararası Troia Festivali kapsamında, gazeteci Özlem Gürses’in moderatörlüğünde, CHP Genel Başkan Yardımcımız ve Çanakkale Milletvekilimiz Muharrem Erkek ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem’in gerçekleştireceği “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” konulu söyleşiye laf eden AK Parti İl Başkanı Sayın Makas’a soruyoruz: “20 yıldır savunduğunuz Saltanat yüzünden ülkeyi uçuruma doğru hızla getirdiğinizi hala göremediniz mi? Bu nasıl bir akıl tutulması!

Panelin konusu gereği , demokratik parlamenter sistemi getirme iddiası taşıyan siyasi partilerden iki tanesinin temsilcileri panelist olarak davet edilmişlerdir. Ancak paneli izleme daveti Çanakkale Belediyemiz tarafından ayırım yapmaksızın tüm Çanakkale kamuoyuna yapılmıştır. Sayın Makas ; Belediyemiz tarafından tüm Çanakkale kamuoyuna yapılan açık çağrıdan nasıl bir ötekileştirme çıkardınız. Panelistlerin siyasi kimliklerine bakarak aklınca gündem değiştirmeye çalışan zihniyetin nasıl çaresiz kaldığını görmek bizleri son derece üzmektedir.

20 yıllık iktidarınızda ; temel hak ve özgürlükler noktasında ortaya koyduğunuz antidemokratik sessiz darbelerle ülkeyi sorunlara boğdunuz ve 84 milyon insanımızın tamamını birbirine düşman ederek eşit hak ve özgürlüklerini ellerinden aldınız. Ülkemizin sahip olduğu bir hukuk düzeninin cüppesini bir dilekçeyle kurulan siyasi parti olan AK Parti Genel Başkanının önünde iliklettiniz. Bu manada Türkiye’de saltanat sorunu vardır, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin konuşulması sorunu yoktur.

Bizler zamlarla uğraşalım, etnik kimliklerimiz üzerinden kavga edelim, hukuk karşısında adama göre muameleye maruz kalalım, ev kiralarını nasıl ödeyeceğiz diye kara kara düşünelim, sizler de halk bu sorunlarla uğraşsın da bize dert olmasın diyerek; hangi toprağı beşli çeteye nasıl peşkeş çekelim, kime 5 maaş daha fazla verelim, bu sefer hangi adayı satın alıp vergi kaçıralım, ülkeyi parsel parsel kime peşkeş çekelimin rant kavgasını rahat yapın diye mi parlamenter sistemi konuşmayalım. Halk olarak bizler bu tek adam rejimine mahkum olmayacağız.

Yani kısacası Sayın Makas, 20 yıldır savunduğunuz Saltanata halkımız ilk genel seçimde son vererek sizi de rahatlatacaktır” ifadeleri ile yanıt verdi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 10/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 261 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com