Kitap Tavsiyesi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Okuduğum, bazılarını ise okumayı planladığım kitaplardan bahsederek ister tatilde, ister evinizin balkonunda ya da gece uyumadan önce keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacak öneriler derledim.

Sevinç Yavuz – Türk Seri Katiller (1960’lardan Bugünlere)

Araştırmacı Gazeteci-Televizyoncu Sevinç Yavuz’un 2016’da Profil Yayıncılık tarafından yayınlanan Türk Seri Katiller kitabı, gerek polisiye severleri gerekse araştırma kitaplarını sevenleri etkileyecek türden başarılı bir eser. Uzun yıllara dayanan araştırmalar sonucunda elde edilen verilerden derlenen kitapta kimliği ve cinayetleri bilinen yirmi iki, bugüne kadar yakalanamayan ama işlediği cinayetler açısından seri katil olduğu belirlenmiş iki katil profili yer alıyor.

Tess Gerritsen-Siliniş

Dünyanın en çok okunan polisiye-gerilim yazarlarından Dr. Tess Gerritsen’in 2014’te yayımladığı Siliniş isimli romanı kadın ticaretini ele alıyor. California Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gördüğü tıp eğitiminin yanında Stanford Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nden de mezun olan Tess Gerritsen’in yarattığı Rizzoli & Isles dizisi, televizyonda geniş bir izleyici kitlesine de ulaşmıştı.

Stephen Zweig-Satranç ve Amok Koşucusu

Psikolojik tahlillerle bezediği öyküleriyle okuyucuya ulaşan Stephen Zweig’ın son kitabı olan Satranç ve yine Amok Koşucusu yaz aylarında size başka diyarların kapısını aralayacak iki önemli eser. Yaşamı kadar, yaşamının sonuyla da edebiyat dünyasında ayrı bir yeri olan Zweig, kurgu gücü ve hemen hemen her satırda kendini belli eden Freud etkisiyle çağdaşı yazarlardan ayrılıyor.

 


Bu haber 10/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 447 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com