Gururlandık

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından, 5-7 Ağustos tarihlerinde Kocaeli’nde düzenlenen Açık Su Yüzme Milli Takım Seçmeleri ve Türkiye Şampiyonası’nda, Çanakkale Belediyespor Kulübü yüzücüsü Çiğdem Ezo Topaloğlu Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca yarışmada Toprak Savaşır’da Türkiye ikinciliği elde etti.

Çanakkale Belediyespor Kulübü tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 5-7 Ağustos tarihlerinde Kocaeli- Karamürsel ilinde düzenlenen Açık Su Yüzme Milli Takım Seçmeleri ve Türkiye Şampiyonasına 54 kulüp 420 sporcu katılımı ile gerçekleşmiştir.

Kulübümüz sporcularından; Çiğdem Ezo Topaloğlu 3KM Türkiye Şampiyonu, Toprak Savaşır 1KM Türkiye 2.si olmuştur.

1KM yarışlarında sporcularımız; Bahar Sağın 15:13.23 derecesiyle Türkiye 5.si, Asya Ayvaz 15:16.77 derecesiyle Türkiye 6.sı, İdil Savaşır 15:29.71 derecesiyle Turkiye 7.si olmuştur.

Sporcularımız Ezgi Candan ve Emiralp Maltepe 5KM yüzme yarışlarında, Mertcan Yıldırım ve Aleyna Durmaz ise 7.5 KM yüzme yarışlarında etabı tamamlamışlardır. Müsabakaya katılan tüm sporcularımızı ve onları yetiştiren antrenörlerimizi tebrik eder derece alan sporcularımızı ilimize, kulübümüze, bize yaşattığı gurur için teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 10/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 319 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com