Gagavuz Türkleri ile köprü kuruldu

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Troia Festivali kapsamında, Gagavuz Türkleri de Çanakkale’ye geldiler. Kardeş Kent Heyetleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret ettiler. Ayrıca, Gagavuz Özerk Yeri ile ilgili kardeş kent protokolü imzalandı.

Kardeş Kent Heyetlerinin Başkanı Ziyareti ve Gagavuz Özerk Yeri, Kardeş Kent Protokol İmza Töreni, Meclis Salonu’nda gerçekleşti Gerçekleşen imza töreninde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve misafirler arasında, hediyeleşmeler oldu.

İmza töreninde bir protokol imzalandı. Protokolde belirtilen hususların her iki belediye tarafından dikkate alınacağı belirtildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konu hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

Gökhan konuşmasında,” 10 Ağustos 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe girilecek olan bir protokol imzalandı. Protokolde belirtilen hususların her iki belediye tarafından dikkate alınacağı belirtildi. Kültür, sanat, spor, turizm, kentsel gelişin, tarımsal kalkınma, engelliler, yaşlılar, çocuklar ve sivil savunmada faaliyet gösterilmesi, proje ortaklıklarının kurulması, her iki tarafın birbirinden yararlanacak şekilde ortak çalışmalar sağlanacak ve karşılıklı ziyaretlerde bulunacaktır. Protokol sadece tarafların ortak kararıyla bozulacaktır. Her iki taraf yeni önermelerde bulunabilir. Bakanlıklarımızdan onaylarımız aldık, meclis kararlarımız aldık, hayırlı uğurlu olsun. Hepinizin huzurunda kardeş kent ile imzaları atıyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 10/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 221 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com