3 Bin Kişi Buluştu

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

8 Ağustos Pazartesi günü Zafer Partisi Çanakkale İl Başkanlığı tarafından ‘Dağlar Türk doğuracak!” sloganıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Çanakkale İl Başkanı Hasan Demir’in verdiği bilgiye göre etkinliğe 3000 kişi katıldı.

Etkinlik 8 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’te Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın da katılımıyla başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce genç ile birlikte şehitlik ziyaretiyle başlayan etkinlikte Zafer Partisi Çanakkale İl Başkanı Hasan Demir tarafından Çanakkale halkı adına bir plaket sunuldu.

18.00’de Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Zafer Partisi ve Ay-Yıldız Hareketi’ne mensup gençler, Kocadere Köyünde 57. Alaya Vefa Yürüyüşü Kamp Alanı’nda toplandı. Kamp alanında kurulan platformda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yazar Nihat Genç, Zafer Partisi Millî Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fikret Bayır konuştu.

Genel Başkan Ümit Özdağ ‘Bu bir piknik değil, bu bir gezi değil, bir parti toplantısı değil. Hangi partiye oy verirse versin bütün yurttaşlarımız bu etkinliğe davetlidir.’ diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: ‘8 Ağustos gecesini şehitlerimizle birlikte geçirecek, toprakta çarpan kalplerini dinleyecek, 9 Ağustos şafağında 57. Alay’ın yolunu izleyerek Conkbayırı’ndaki siperlere ilerleyeceğiz.’ Prof. Dr. Ümit Özdağ etkinliğin her yıl tekrarlanması dileğiyle sözlerine son verdi.

Etkinlikte katılımcılara seslenen bir diğer isim Yazar Nihat Genç oldu. Nihat Genç 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başında Batı emperyalizmi karşısında direnen Osmanlı ordusu ve Çanakkale ruhu üzerinde yoğunlaştırdığı konuşmasını günümüzde emperyalizme direnme kararlılığıyla ilişkilendirdi. Başkalarının projelerine göre yönetilen ve yönlendirilen bir Türkiye yerine laik, demokratik bir milli devlet projesi geliştirilmesi gerektiğini vurguladığı konuşmasını gençlere şöyle seslenerek son verdi: ’30 yıl sonra bu mikrofonu siz alacaksınız ya da Ümit Hoca’nın yerinde siz oturacaksınız. 30 yıl sonra siz konuşacaksınız, siz savunacaksınız. O yüzden size 20 yıl 30 yıl müsaade kendinizi geliştirin, bir projeniz olsun. Dünyaya ben niye geldim, ben ne yapabilirim diye düşünün, sizin de bir projeniz olsun.’

Daha sonra Zafer Partisi Millî Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fikret Bayır ‘Çanakkale Savaşlarını birçok kişiden hatta askerden dinlediniz. Bir kez de benden Atatürk’ün kurmay subayından dinleyin.’ diyerek başladığı konuşmasında 57. Alay ve Mustafa Kemal Atatürk özelinde Çanakkale Savaşları’nın askeri taktik açısından anlam ve önemini anlattı. Fikret Bayır, konuşmasında özellikle Alman subaylarının taktik hatalarını vurguladı ve Osmanlı Devleti ve Türk milletinin yetiştirdiği kurmayların taktik dehasına dikkat çekti.

Haber Merkezi


Bu haber 10/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 289 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com