Kiminle Evlendim Ben?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Evlenir evlenmez karınızın ailesinin bir parçası haline geliyorsunuz, hatta aslında ailenin oğlusunuz, yeni tanıştığınız kuzenlerle ve yeğenlerle beraber büyümüş bile olabilirsiniz. Öyle ki zaman zaman acaba karımın annesi kayınvalidem değil de gerçekten annem mi yoksa diye şüpheye düşüyorsunuz

Ailenin birbirine yakın olduğunu söylemek durumu hafifsemek olur, hep birlikte aynı evde yaşıyor, hatta aynı yatakta uyuyor gibiler. Görenin uluslararası bir kriz mi çıktı acaba diye meraklanmasına yol açacak kadar sürekli bir bilgi alışverişi söz konusu ve inanın bana, öyle bir krizin patlaması işten bile değil.

“Kardeşinden yirmi dakikadır haber alamadım.” Bunu duyan karım derhal telefona sarılıp kardeşini arıyor, tabii annesinin ulaşamadığı numarayı aradığı için doğal olarak cevap alamıyor. Bu durumda ülke çapında acil durum ilan ediliyor, çünkü Allah muhafaza ya:

  1. Deprem olduysa?
  2. Kız kardeş belirsiz bir sebepten ötürü sokakta yığılıp kaldıysa?
  3. Kız kardeşin küçük kızı kaybolduysa?
  4. Kız kardeşin bizzat kendisi kaybolduysa?

Tabii ulaşılamayan kardeş tuvalette olduğu için telefonu açamamıştır belki, o da mümkün. O zaman böyle bir kargaşaya sebebiyet verdiği için annesinden azarı yer. Ve bir daha tuvalete gitmeye kalkacak olursa önce annesine haber vermeyi, veremiyorsa da tutmayı öğrenir.

Öte yandan bu endişe kumkumalığı ve her şeyi birbirine söyleme merakı, annenin canını sıkabilecek şeyleri kesinlikle kapsamıyor.

Hava cehenneme yaraşacak derecede ısınmışken Facebook’ta paylaştığınız fotoğraflarda palto giyseniz iyi olur, çünkü anne üşütmenizi istemez. Ayrıca mesela karım annesini ziyarete gittiğimizde mucizevi bir şekilde bütün kötü alışkanlıklarını bırakır. İçkiyi biraz fazla kaçırmayı planlıyorsanız her türlü alkollü içkinin eve getirilmesi işi askeri bir operasyon titizliğiyle yürütülür, çünkü kimsenin size alkolik demesini istemezsiniz, değil mi? İstemezsiniz elbette.

Ayrıca aile üyeleri arasındaki anlaşmazlıklar asla ilgili kişiyle tartışılmamalıdır. Kız kardeş annesini karıma şikâyet eder, annesi kız kardeşten dert yanar, çocuğa kimin bakacağıysa apayrı bir meseledir. Bütün bunların ardından görüştüklerinde kimsenin diğerinin ne düşündüğü hakkında en ufak bir fikri olmaz, neşeyle konuşup gülüşerek çay içer, pasta börek yerler.

Öyle bir aile yaşamı ki her şeye rağmen kesinlikle mükemmel ve kendinizi evinizde hissetmenizi sağlıyor. Eh, ne olursa olsun sunulan karşılıksız sevgi için biraz takıntılı bir ilgiye katlanmak da pek önemsiz bir bedel sayılır. Yalnız GPS vericinizi üstünüzde taşımayı sakın unutmayın ki nerede olduğunuz belli olsun.

 


Bu haber 08/08/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 377 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com