SMMMO Başkanı Alacaoğlu; “Maliyetlerimiz artmıştır”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hakkı Alacaoğlu , yazılı basın açıklamasında bulundu. Alacaoğlu, yapmış olduğu açıklamada, “Maliyetlerimiz artmıştır” diyerek, yapılan işlemlere enflasyon farkının yansıtıldığını ve yeni ücret tarifesi oluşturulduğunu belirtti.

Yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde ekonomik anlamda yaşadığımız son gelişmeler biz Mali Müşavirlerin mesleğimizde verdiğimiz hizmetlerimizin ücretlerini olumsuz etkilemiştir.

Geçtiğimiz yılın enflasyonu göz önüne alınırsa ücret tarifemiz maalesef günümüz koşullarında verilen hizmetin karşılığı olmaktan tamamen uzaklaşmış bulunmaktadır.

Her sektörde olduğu gibi bizlerinde ofis, personel ve bunun gibi maliyetlerimiz artmıştır.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre Aralık 2021 Tüketici Fiyat Endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %36,08 Mayıs 2022döneminde ise Aralık 2020 dönemine göre %84,58 artış göstermiştir. Bizlerde bu durumda Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının 18/07/2022 tarihinde yapılan Oda Danışma Meclis toplantımızda Kurullarımız Komisyonlarımız ve meslek mensuplarımız ile birlikte ücretlerimiz enflasyondan kaynaklı kayıpları telafi edecek şekilde yeniden belirlenmiştir.

Bu durumda tarifemize yansıtılması gerekli enflasyon farkı(%84,58-%25=%59,58) olarak hesaplanmıştır.

Enflasyon farkının yansıtılması, hizmetlerin devam edebilmesi için bir zorunluluk haline gelmiştir. Enflasyon farkının yansıtıldığı yeni tarifemiz Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının 18/07/2022 tarihinde yapılan Oda Danışma Meclis toplantısında Yüksek enflasyon kaynaklı kayıpları telafi edecek şekilde yeniden belirlenmiştir. Yeni ücret tarifemiz Odamız internet sitesinde yayınlanmış ve üyelerimize de duyurulmuştur” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 04/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 336 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com