MR’da büyük değişim

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk ile röportaj gerçekleştirdik. Müdür Baştürk’e “Çanakkale’de özellikle MR konusunda vatandaşlar yaklaşık 1.5 ay bekliyorlar. Konuyla ilgili açıklamanız nedir?” sorusunu yönelttik. Müdür Baştürk ise bugün randevu alınsa, 10 Ağustos’a alınabiliyor dedi.

Çanakkale’de en çok şikayet edilen konuların başında, MR randevu tarihlerinin yaklaşık 1, 1.5 ay sonraya verilmesi geliyor. Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk ile röportaj gerçekleştirdik.

Müdür Baştürk’e, Çanakkale’de MR çektirecek vatandaşların uzun süreler beklediği şikayetini aktardır. Müdür Baştürk ise 4 Ağustos’ta randevu almak isteyen bir vatandaşımıza 10 Ağustos’ta randevu veriliyor dedi. Gece-gündüz çalışan MR makinesi bekleme sürelerinin önüne geçiyor.

Öte yandan, Çanakkale Merkez dışından gelen hastaların MR çektirmesi durumunda ise aynı günün gecesi, MR çekim işlemlerinin tamamlandığı aktarıldı.

Randevu alınıp, gidilmediği takdirde, mağduriyet oluşuyor

Müdür Baştürk, MR randevusu alıp, randevuya gelmeyen hastalar dolayısıyla, zaman zaman sürelerde uzama olabileceğini aktardı ve randevular konusunda hassas olunduğu takdirde, kısa bir süre içerisinde vatandaşlarımız MR çekimleri yapılmaktadır ifadesini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 04/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 665 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com