CHP’den Cemevi’ne ziyaret

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz günlerde Muharrem Orucu’nun ilk gününde Ankara’da bulunan Şah-ı Merdan Cemevi, Türkmen Alevi Bektaşi Derneği, Tuzluçayır Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), Ana Fatma Cemevi, Gökçebel Köy Derneği, Türkmen Alevi Bektaşi Derneği, Batıkent Serçeşme Cemevi aynı gün saldırıya uğramıştı.

Gerçekleşen saldırıyı CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural” Bu saldırılar siyasal iktidarın Alevileri ötekileştirmesi, inançlarını yok sayması ve onlar üzerinden siyaset yapmasıyla doğrudan alakalıdır. Bu saldırılarda siyasal iktidarın sorumluluğu vardır. Bu saldırılar eş zamanlı. Bu da gösteriyor ki hepsi planlı” sözleri ile kınamıştı.

Bugünde CHP, Cemevlerine gerçekleşen saldırının ardından Çanakkale’de bulunan cemevine anlamlı bir ziyarette bulundu. Çanakkale Belediyesi tarafından mülkiyeti, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne tahsis edilen cemevi ziyaretinde istişarelerde bulunuldu. Alevi vatandaşların yanlarında olduğunu belirten Metin Ümit Ural, bu ülkede ötekileştirmenin CHP iktidarında son bulacağını söyledi.

Ziyarete CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İl ve merkez ilçe örgütü katılım gösterdi.

Tunahan Ünsal- Cihan Peker


Bu haber 04/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 225 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com