Çanakkale Belediye Başkan Adayı Kim olacak?

1 hafta önce Cihan Peker Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Muhalefet partileri sürekli olarak iktidarı eleştirerek yapması gerekeni yaparken bugünlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıkışları ile CHP, gençlerde karşılık bulmaya başladı. CHP, İYİ Parti öncülüğünde kurulan 6’lı masanın eleştiriler dışında artık daha fazla çözüm önerilerine yoğunlaşması gerektiğini ve beyin göçü gibi, göçmen politikaları gibi sorunların hangi yollarla çözüleceğini daha fazla anlatması gerekiyor.

Şimdi gelelim Çanakkale’ye Çanakkale’de geçtiğimiz günlerde gazetemizin gerçekleştirdiği bir röportajda, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, Çanakkale Belediye Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı. Uzun süredir Çanakkale’ye Belediye Başkanlığı yapan ve kentin kültürünün oluşmasında pay sahibi olduğunu düşündüğüm, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın tekrar aday olup olmayacağı bilinmez bir denklem şeklinde yerini koruyor.

Çanakkale için CHP’nin kimi aday göstereceğini siyasetin içinde olsan insanlar az çok tahmin ediyorlar. İYİ Parti eğer çok güçlü bir aday ile CHP’nin karşısına gelirse, Çanakkale’de İYİ Parti’ni yükselen oy trendini göz önüne alırsak belki çekişmeli bir seçim olabilir. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’den görüştüğüm, kentte siyasi olarak yetkili bir isim, aslında biz İYİ Parti olarak yeni kurulmamıza rağmen bence Belediye Seçimlerinde tek başımıza adaylar çıkartmalıyız dedi.

İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında CHP’nin payını unutmayarak hareket edilmesinin doğru olduğunu dile getirmek gerek. Ben Çanakkale merkezde CHP’nin kolay kolay seçim kaybetmeyeceğini düşünüyorum.

İttifakların sistemden dolayı oluştuğunu ve siyasi partilerin amaçlarının tek başına iktidar olmak  istediğini unutmamak gerek. Çanakkale’de belediye başkan yardımcılarından birisi aday olur mu? İYİ Parti Saim Zileli ile seçime gider mi? İlerleyen günlerde göreceğiz.

 


Bu haber 04/08/2022, Perşembe günü yayınlandı, 157 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com