Yarış Başladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Barosu, 28 Haziran 2021’de, 35’inci Genel Kurul’unu yapmış ve Baro Başkanı Av. Soner Aydın seçilmişti. 2021’de üç aday ile gidilen seçimden sonra, aradan bir yıl geçti ve Çanakkale Barosu, şu anki duruma göre yeni genel kurula 2 aday ile gidiyor. Geçen seçimde yarışan Av. Soner Aydın ve Av. Hande Keskin bir kez daha, 36’ıncı genel kurulda karşı karşıya gelecekler.

Pandemi dolayısıyla uygulanan tedbirler neticesinde, genel kurulunu gecikmeli bir şekilde yapan Çanakkale Barosu, 2 senede bir olan seçimini, gecikme dolayısıyla 1 sene sonra tekrar yapacak. 28 Haziran 2021’de gerçekleşen 35’inci genel kurulda, Av. Soner Aydın, Av. Hande Keskin ve Av. İbrahim Cem Erbil başkan adayı olmuşlardı.
Balıkçı 286’da, 4 sandıkta gerçekleşen seçimlerde 1.sandıkta kıdemli avukatlar, 4. Sandıkta ise genç avukatlar oy kullanmıştı. Seçimlerde ise oy sayım işlemleri tamamlandığında, Çanakkale’de bir ilk yaşandı. Av. Soner Aydın ve Av. Hande Keskin 189 oy alarak, eşit oya sahip oldular.

Baro Başkanı ise “Eşit oy durumunda, başkanı kıdem belirler” kuralı dolayısıyla, Av. Soner Aydın olmuştu.
Aynı seçimde bir diğer aday olan Av. İbrahim Cem Erbil’in oyu ise 102’de kalmıştı.
Seçim döneminde blok liste halinde çalışmalar yürütülürken, seçim sonuçlarına bakıldığında blok listeler delindi. Yeni kurulan yönetimde, hem Av. Aydın’ın hem de Av. Keskin’in listesindeki isimler yer aldı.
Bu sene Ekim ayında Çanakkale Barosu, 35’ıncı Genel Kurul’una gidecek. Adaylığını açıklayan isimler ise yeniden Av. Soner Aydın ve Av. Hande Keskin oldu.

Baro Başkanı ve önümüzdeki seçimde Başkan Adayı Av. Soner Aydın adaylık açıklamasında, “Hak ve adalet mücadelesi veren, bu uğurda ağır bedeller ödemekten geri durmayan, bağımsız savunmanın yılmaz temsilcisi, sevgili meslektaşlarım.

Tam bir yıl önce, 27/06/2021 tarihindeki genel kurulumuzda, sizlerin teveccühü ile üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğum Çanakkale Barosunun, 17. başkanı olma mutluluk ve gururunu yaşadım. Bu bir yıl içerisinde, yönetim kurulumuzla birlikte ama en önemlisi sizlerin desteği ile hem mesleğimiz hem de kamusal sorumluluklarımız adına çok şey yapmaya çalıştık.

Yargının eşit kurucu unsuru olan avukatların, hak ettiği saygınlık ve itibarı korumak için, hukukun üstünlüğü ve insan haklarını gerçekleştirmek için, yakıcı meslek sorunlarının çözülebilmesi için çok mücadele verdik.
Önümüzdeki dönemde de 1991 yılından bu yana icra ettiğim mesleğim sayesinde edindiğim tecrübelerimi yine sizlerin hizmetine sunmak için, siz kıymetli meslektaşlarım ile omuz omuza, bugüne kadar yaptığımız çalışmalarımızı daha ileriye taşıyabilmek için, 2022 Ekim ayında yapılacak Baromuz genel kurulunda, Baro Başkanlığına aday olduğumu, kıymetli meslektaşlarım ve saygıdeğer kamuoyu ile paylaşmaktan kıvanç duyarım” ifadelerini kullandı.

Av. Hande Keskin ise adaylık açıklamasında, “Değerli Meslektaşlarım Merhaba,
Önümüzdeki Ekim 2022 Döneminde Yapılması Planlanan Olağan Genel Kurulda; Meslek sorunlarımızın çözümü öncelikli hedefimiz olmak üzere, hukukun üstünlüğü için cesur duruş ve eylemlilik, kurumsal şeffaflık ve iletişim ile tüm meslektaşlarımıza eşit olma ana hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için, yeniden Çanakkale Barosu Başkan Adayı olduğumu sizlere duyurmak isterim. Aydınlık günlere birlikte erişebilmek dileğiyle, saygımla ve sevgimle…” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 03/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 240 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com