Göç politikaları masaya yatırıldı

10 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İlimizde ikamet eden sığınmacı ve yabancı uyruklu vatandaşların genel durumunu değerlendirmek, sosyal uyuma yönelik katkı sunmak, yaşanabilecek her türlü sorun ve sıkıntıya çözüm üretmek ve uyum faaliyetleri konusunda istişarelerde bulunmak amacıyla İl Göç Kurulu Toplantısı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutan V. SG. Yüzbaşı Ömer Serhat Uysal, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Velican Doğru, il müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İl Göç İdaresi Müdür Vekili Velican Doğru tarafından ülkenin göç yönetimi, Çanakkale’nin göçmen profili ile Çanakkale’de yabancılarla ilgili gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında katılımcılara sunum yapıldı.

Ülkenin dünyada barış ve adaleti sağlayan ve mazlum halklara yardım elini uzatan bir ülke konumunda olduğunu vurgulayan Vali İlhami Aktaş, ilimizde bulunan yabancı misafirlerin toplumla uyumunu kolaylaştırmak; eğitim, sağlık, sosyal ve yerel hizmetlerin sağlanması ve karşılaşılan sorunları çözmek için paydaş kurumlarla birlikte çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Haber Merkezi


Bu haber 03/08/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com