Prof. Dr. Perinçek; “Kahrolmamak mümkün değil”

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Prof. Dr. Doğan Perinçek, Kumkale bölgesinde yapmış olduğu incelemeler sonrasında, dikkat çekici fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaştı. Bakımsız ve bir anlamda kaderine terk edilmiş tarihi topu gösteren Perinçek, “Kahrolmamak mümkün değil” dedi. Perinçek aynı zamanda bölgenin çöplüğe döndüğünü belirtti.

Prof. Dr. Doğan Perinçek geçtiğimiz gün Kumkale’de incelemelerde bulundu ve fotoğraflar çekti. Perinçek bölgede bulunan tarihi savaş topunu göstererek, topun bakımsızlığını bir kez daha gözler önüne serdi ve “Bu görüntü cennet ülkemize yakışmıyor” dedi.

Öte yandan Perinçek, bölgenin çöpler dolayısıyla, adeta bakıma muhtaç olduğunu gözler önüne serdi.

Prof. Dr. Doğan Perinçek, konu ile ilgili yapmış olduğu paylaşımda “Görünce kahrolmamak mümkün değil. Kumkale balıkçı limanı yanı başında kaderine terkedilmiş toplar.

Toplar paslanmış, beton dökülmüş, alttan çıkan demirler çürümüş. Duvar çatlamış yakında yerinden ayrılıp birilerine zarar verecek duruma gelmiş. Kıyı ve etraf çöp ve şişeler ile kaplı. Tarihine ve geçmişine sahip çıkmayan bir millet mi olduk biz. Nerede bu topların bulunduğu alandan sorumlu yetkililer. Bu görüntü Çanakkale’ye yakışmıyor. Bu görüntü 2015 savunmamıza yakışmıyor. Bu görüntü ecdadımıza yakışmıyor. Bu görüntü Nusret Mayın gemimize yakışmıyor. Bu görüntü cennet ülkemize yakışmıyor. Bu görüntü insanlarımıza yakışmıyor.

Not: Burada görülen toplar, II. Dünya Savaşı’na hazırlık amacıyla 1936-1940 yılları arasında Kumkale balıkçı limanına konmuştur. Sanırım topları gizleyen ve koruyan yapı o günden bu güne bakım görmemiş” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 02/08/2022, Salı günü yayınlandı, 2419 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com