“Ülke çapında 17 şirket”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün Çan’da Kale Seramik Fabrikaları’nda, Kale Grubu’nun kuruluşunun 65 ‘inci yıldönümü, Seramik Bayramı etkinlikleri ile kutlandı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, yapmış olduğu değerlendirmede “65 yıldır da dünyaya iyi gelen Kale Seramik fabrikaları, Çan’ı unutmadan büyümekte ve bugün ülke çapında 17 şirket ile faaliyetlerine devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Çan ilçemizde temelleri atılan Kale Grubunun “Kale 65. Yıl Seramik Bayramı ve Granit Slab Fabrikası Temel Atma Töreni” çeşitli etkinliklerle kutlandı. Her yıl geleneksel olarak 27 Temmuz’da kutlanan geleneksel Seramik Bayramı, “Dün, Bugün, Yarın – İyi Bak Dünyana” mottosu ile gerçekleştirildi.

Kale 65. Yıl Seramik Bayramı ve Granit Slab Fabrikası Temel Atma Töreni ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale’mizin ve ülkemizin en değerli markalarından olan Kale Seramik fabrikamızın kuruluşunun 65. yılı vesilesiyle Çan’da düzenlenen bir dizi programa katıldık.

Öncelikle, 1957’de nüfusu 1.000 değilken, bugün 30.000’i geçen Çan’da, üretme sevdası ile Kale Seramik fabrikalarını kuran büyüğümüz ve Meclis Şeref üyemiz merhum Dr. (h.c) İbrahim Bodur’u rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum.

65 yıl önce dünyaya geldiği gibi, 65 yıldır da dünyaya iyi gelen Kale Seramik fabrikaları, Çan’ı unutmadan büyümekte ve bugün ülke çapında 17 şirket ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kale Grubu’nun, geleceğe yaptığı yatırımların üzerine her sene yenisini ekleyerek büyümesini sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Zeynep Bodur Okyay ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı, aynı zamanda Meclis Başkanımız Osman Okyay’a buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/07/2022, Perşembe günü yayınlandı, 291 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com