Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay; “Yatırım yapma şevkimizi kaybetmiyoruz”

2 hafta önce Güncel Manşet Medya
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

230 Milyon Doların üzerine yatırım planı

Çanakkale’de üretim denince akla ilk gelen, itici güç konumunda bulunan ve aralıksız 65 yıldır üretim çarkı işleyen Kale Grubu, 65’inci yaş gününü kutladı. Çan Kale Seramik Fabrikaları’nda düzenlenen törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’da katıldı. Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ise törende gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, “Küresel ve yerel pazardaki tüm zorluklara rağmen yatırım yapma şevkimizi asla kaybetmiyoruz” dedi.

Çanakkale’nin itici gücü konumunda bulunan Kale Grubu, 65’inci yaş gününü kutladı. Rahmetli Hacı İbrahim Bodur tarafından, 65 yıl önce üretime başlayan Kale Grubu, gelinen noktada sadece Çanakkale’nin değil, Türkiye’nin bir markası olarak dünyada birçok noktaya ise ihracat gerçekleştiriyor.

65’inci yıl dönümünde gerçekleşen Seramik Bayramı etkinliklerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’da katıldı. Törene katılan isimler; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çan Belediye Başkanvekili Harun Arslan, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Baro Başkanı Av. Soner Aydın, siyasi partilerin il başkanları, STK başkanları, il müdürleri, daire amirleri de katıldı.

“Türkiye seramik denilince ilk akla gelen ülke olacak”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, törendeki konuşmasında, “Kale Grubu ülkemizin markalar yetiştiren güzide şirketlerinden birisidir. Anadolu’da nereye giderseniz gidin seramik için kalebodur adı kullanılır. Bu başarılar öyle kendi kendiliğinden gelmiyor. Özveri ile çalışarak, fiziki ve beşeri sermayeye teknolojiye yatırım yaparak oluyor. Şu anda sadece Çanakkale’de değil Balıkesir ve çevre illerde bütün organize sanayi bölgeleri dolmuş durumdadır. Kale Grubu’nu 65 yıllık hizmetine teşekkür ediyor ve Çan’a Çanakkale’ye daha fazla katkılarını beklediğimiz ifade ederim. Avrupa’dan gelen misafirlerimiz var kimse kusura bakmasın Türkiye seramik denilince ilk akla gelen ülke olacak” dedi.

“Çanakkale’nin ayağa kalktığını göreceksiniz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, ”Bu topraklara hizmet etmekten çok şeref duyuyoruz. Parti ayırmaksızın hangi kurumumuzun ve belediyemizin ne derdi varsa omuz vermeyi, şehitler diyarına borç ve vefa olarak değerlendiriyoruz. İstiyorum ki Çanlılarımız mecbur kalmadıkça tarlasını satmasınlar. Gelibolu ve Lapseki’de büyük bir dönüşüm yaşandı, aynı hattı Yenice, Çan üzerine otoban olması halinde çok daha farklı olacağını belirtmek isterim. Son dönem OSB’lerimiz Teknoparklarımı, sanayi yatırımlarımız ile Çanakkale’nin ayağa kalktığını göreceksiniz. Rahmetli İbrahim Bodur ağabeyimizi rahmetle anmak istiyorum” dedi.

“Sadece kendi cirosuyla ilgili değil, sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyorlar”

Vali İlhami Aktaş, ”Kale Grubu sadece kendi büyümesiyle, kendi cirosunun artmasıyla, karlılığının artmasıyla ilgili değil bütün çalışmalarında köyünden, ilçesini düşünen, işçisini kendi imkanlarından daha fazla düşünen bir aile olarak tanınıyor. Merhum İbrahim Bodur’u tanımamış olmamıza rağmen gittiğimiz köylerde ve mahallelerde onunla ilgili duyduklarımız, hemen hemen her sokak başında onun gayretleriyle iş sahibi olmuş kişilerden İbrahim Bey’i duymak mümkündür. Kale Grubu sadece kendi cirosuyla ilgili değil, sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyorlar böyle olunca biz devlet yetkilileri için daha güzel anlam ifade ediyor” dedi.

“230 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz”

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, “Rahmetli İbrahim Bodur’un, Çan’ın kuş uçmaz kervan geçmez günlerinde kurduğu hayaller, büyük emekler, büyük çabalar neticesinde; bugün kolları dünyayı saran, binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan bir şirketler grubuna dönüştü.

Küresel ve yerel pazardaki tüm zorluklara rağmen yatırım yapma şevkimizi asla kaybetmiyoruz. 2022-2026 döneminde 230 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Yatırım odağımızda yurt dışında büyüme, yeni iş alanları, dijital dönüşüm, inovasyon ve sürdürülebilirlik var. Önümüzdeki yıllarda ana faaliyet alanlarımızı destekleyen ve geliştiren katma değeri yüksek iş alanlarına odaklanacağız. Grubumuzun yapı sektöründe malzeme, izolasyon, proje ve uygulama alanlarındaki tecrübesinden güç alarak, çatı ve arazi tipi anahtar teslim güneş enerji sistem tasarımı ve kurulumu faaliyetlerini yürütmek üzere yeni yatırım fırsatlarını araştırıyoruz. Bunun yanı sıra enerji depolama sistemleri, yakıt pilleri ve hidrojen enerjisi gibi önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması beklenen ileri enerji çözümlerine yönelik incelemelerimiz de devam ediyor. Köklerden göklere uzanan üretim yolculuğumuzu, güncel gelişmeler ve trendler doğrultusunda faaliyet alanlarımızı çeşitlendirerek sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 27/07/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 402 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com