Bergen’e yoğun ilgi

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlene ve bir kültür haline gelen, Açık Hava Sineması kentliler tarafından ilgi ile karşılanmaya devam ediyor. Açık Hava Sineması bu sene Güzelyalı, Özgürlük parkı gibi farklı noktalarda seyirciler tarafından ilgiyle takip edildi.

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Belediyesi Açık Hava Sinema Geceleri etkinliğinde ‘Bergen’ adlı film gösterildi. Belediye kültürel etkinliklerine ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Film gösterileri ve koro etkinlikleri halk tarafından yoğun ilgi gördü. “Acıların kadını” lakabı ile Türk arabesk dünyasının en güçlü kadın seslerinden biri olarak kabul edilen Bergen. ‘in hayatını anlatan filmini izlemeye, Çanakkaleliler yaşlısından gencine katıldı.

Film gösterimi Özgürlük Parkında gerçekleştirildi. Kamuoyu tarafından ilgiyle karşılanan ‘Bergen’ filmi kentliler tarafından izlendi. Etkinliğe vatandaşlar ile beraber, Belediye Başkan Vekili Kanber Koç, katılım gösterdi.

Bergen filmi dolayısıyla, Özgürlük Parkı’nın olduğu bölgede yoğunluk ve insan hareketi üst noktaya çıktı. Park yeri bulmakta zorlanan vatandaşlar, araçlarını yol kenarlarına bıraktılar. Çanakkaleliler kent genelindeki kültür ve sanat etkinliklerine hassasiyetle ilgi gösteriyorlar.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 24/07/2022, Pazar günü yayınlandı, 246 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com