65 yıllık üretim öyküsü

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kale Grubu tarafından, her sene özenle kutlanan, Geleneksel Seramik Bayramı’nın bu sene 65’incisi gerçekleşecek. 2 yıldır uzaktan, online bir şekilde gerçekleşen kutlamalar, bu sene Kale Fabrikaları’nda organize edilecek. Başta Çanakkale olmak üzere Türkiye’nin lokomotiflerinden olan Kale Grubu, yarım aşırı aşkın üretim serüveni ile takdir görürken, 65 yıldır işleyen çarklar ise bugüne kadar birçok yurttaşa ev sahipliği yaptı.

Her sene düzenli olarak kutlanan Seramik Bayramı’nın bu sene 65’incisi gerçekleşecek. 65’inci Yıl Geleneksel Seramik Bayramı etkinlikleri 25 Temmuz Pazartesi günü, 21.30’da Çan Terminal’de halk konseri ile başlayacak.

26 Temmuz Salı günü ise saatler 16.00’yı gösterdiğinde toplu fotoğraf çekimi ile başlayacak olan etkinlikler, sırasıyla 65’inci Yıl Seramik Sergisi Açılışı, Mevlit, Yüzme Yarışları Finali, Spor Turnuvaları Ödül Töreni, Akşam Yemeği, Sünnet Töreni, Çalışanlara Kıdem Ödül Töreni ile son bulacak.

27 Temmuz Çarşamba günü ise sabah saatler 9.45’i gösterdiğinde tören için toplanılacak. Sonrasında ise 65. Yıl Kuruluş Yıl Dönümü ve Seramik Bayramı Kutlama Töreni, Çalışanlara ve Bayilere Kıdem Ödül Töreni, Granit Slab Fabrikası Temel Atma Töreni ve Öğle Yemeği ile son bulacak.

Kale Grubu tarafından 65’inci Yıl Geleneksel Seramik Bayramı etkinlikleri ile ilgili yapılan bilgilendirmede, “Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Dr. (h.c) İbrahim Bodur’un yolunda Geleneksel Seramik Bayramımızı ve 65. Kuruluş Yıl Dönümümüzü kutlamak üzere 27 Temmuz Çarşamba günü Çan’da bir araya geliyoruz.

Pandemi nedeniyle iki yıl uzaktan erişim yoluyla düzenlenen bayramımız bu yıl 25 Temmuz Pazartesi akşamı halk konseriyle başlayacak. Programımız 26 Temmuz Salı günü 65. Yıl Kaleseramik Toprak ve Sanat Çınarı Sergisi Açılışı, Geleneksel Seramik Bayramı Mevlidi, Seramik Bayramı klasiği olan sünnet töreni ve 5, 10, 15, 20. yıllarını geçiren çalışanların onurlandırılacağı Kıdem Ödül Töreni ile devam edecek. 27 Temmuz Çarşamba günü ise program 65. Yıl Kuruluş Yıl Dönümü ve Seramik Bayramı Kutlama Töreni ile başlayacak; 25, 30, 35, 40 ve 45. yıllarını geçiren çalışanların onurlandırılacağı Kıdem Ödül töreni ve Granit Slab Fabrikası Temel Atma Töreni ile son bulacak.

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve protokolün de hazır bulanacağı törende sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/07/2022, Pazar günü yayınlandı, 774 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com