Yıllarca uyardı; “Endişe ile izliyoruz”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Marmara Bölgesi uzun bir aradan sonra tekrardan depremlerle sarsılmaya başladı. Geçtiğimiz gün Balıkesir’de 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelirken, Çanakkale’de derinden sarsıldı. Prof. Dr. Doğan Perinçek ise yıllardır dikkat çektiği Biga-Çan-Bayramiç fay hattı ile ilgili açıklama yaptı ve “Endişe ile izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Doğan Perinçek, yıllardır kamuoyunu Çanakkale’nin Biga-Çan-Bayramiç fay hattı ile ilgili uyarıyor. Perinçek tarafından yapılan uyarılarda bu hatta uzun zamandır deprem olmadığı belirtilirken, dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyordu.

Dün ise sabah saatlerinde bu fay hattında 2.2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

Prof. Dr. Perinçek konuyla ilgili olarak, “Bu sabah Biga ilçemize bağlı Akkayrak Köyü yakınında 8.45 te olan 2.2 büyüklükteki deprem Erdek-Biga-Çan-Bayramiç-Ayvacık fay zonu üzerinde olmuştur.

Bilindiği gibi son 4 yıldır bu fay zonu ile ilgili uyarılarımız oluyor. Bu nedenle Biga-Akkayrak depremini endişe ile izliyoruz.

Dün Tahtalı Köyü yakınlarında olan depremlerin sayısı 15 e ulaştı. Ana depremden öncesi 3 adet öncü sonrası 11 artçı deprem oldu” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/07/2022, Cuma günü yayınlandı, 293 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com