Çanakkale İzmir ve İstanbul’u solladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından, öğrenci dostu üniversite şehirleri sıralaması yayınlandı. Yayınlanan sıralamaya göre Çanakkale, Eskişehir, Ankara, Antalya’nın arından 4’üncü sırada yer aldı. Çanakkale öğrenci dostu şehirler sıralamasında üst sıralarda yerini sağlamlaştırdı.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından, 2022 yılı öğrenci dostu üniversite şehirleri sıralaması yayınlandı. Yapılan çalışmada, iller tek tek puanlandırılırken, başarılı iller A+ olarak yerlerini listede aldılar.

Yapılan çalışmada Eskişehir zirvede bulunurken, Eskişehir’i komşusu Ankara ve bir Akdeniz’in dinamosu olan Antalya izledi. Bu üç şehrin ardından ise Çanakkale, Muğla, İzmir ve İstanbul’u sollayarak, öğrenci dostu şehirler arasında 4’üncü sıraya yerleşti.

Çanakkale’nin puanı 89 olurken, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da, konuyla ilgili duygularını paylaştı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, gerçekleşen araştırmanın sonuçları ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Başkan Gökhan yapmış olduğu değerlendirmede, “Üniversite Araştırmaları Laboratuvarının araştırmasına göre kentimiz A+ (plus) düzeyindeki Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri (2022) arasında ilk sıralarda yerini aldı.

Kentimizi tercih eden ve yeni dönemde tercih edecek tüm öğrenci arkadaşlarımıza; bu güzel sonucun önemli bir parçası oldukları için ayrıca öğrencilerimizi kendinden, kentinden bir parça gördükleri için tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/07/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 1191 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com