“Biz olmak adına adım atıyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Uluslararası Koro Festivali 19 – 24 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenleniyor. Açılış koro ile İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde saat 20:00 sularında gerçekleşti. Etkinlik renkli anlara sahne olurken farklı ülkelerden gelen misafirlerde yeteneklerini sergilediler.

12 yurt içi, 9 yurt dışı olmak üzere toplamda 21 koronun performanslarının yer alacağı Çanakkale Uluslararası Koro Festivali son hızıyla devam edecek. Dün gerçekleşen etkinlikte özellikle çocuklar etkinliğe renk kattılar. Çocuklar ve izlemeye gelenlerin bazıları alkışla eşlik ederken, salonda sessizlik oluşturuldu ve her grup oturduğu koltuklardan kalkarak sanatını konuşturdu. Vatandaşlar ses sanatçılarını izlerken mest oldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Festival Genel Direktörü Mete Gökçe, “Müziğe gönül verenlerin bir araya gelmesi ve farklı kültürlere mensup insanların bir araya gelmesini sağlayan büyük bir buluşma. Kıymetli korolar hoş geldiniz. Türkiye’den ve yurt dışından misafir korolarımız var. Yeniden çokça ses ve çokça biz olmak adına adım atıyoruz. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali, 2011 yılından bu yana koromuzun akademik ve toplumsal, sosyal yönünü birlikte paylaşmak ve daha geliştirmek üzere kurgulanmaktadır. Kendine özgün modeli ile 6.defa sizlerle birlikteyiz. Çanakkale bir özelliğiyle kendine has kıymetli bir paylaşım örneğine sahiptir. Destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Gerçekleşen kültürel etkinliğe, Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, , İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 20/07/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 344 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com