Sarıçay için büyük adım

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin tam ortasından geçen ve Çanakkale Boğazı’na dökülen Sarıçay, gündemde öncelikli sıralarda bulunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda, Sarıçay çevresindeki köylerin atık sularının çaya aktığı ve Çanakkale Boğazı’nda ciddi düzeyde kirliliğe neden olduğunu kaleme almıştık. Köylerin atık suları ile ilgili atılan adım ise “Sarıçay eski günlerine döner mi?” sorusunu gündeme getirdi.

Çanakkale’yi boylu boyunca geçen ve Çanakkale Boğazı’na dökülen Sarıçay, yıllardır kurtarılmayı, ıslah edilmeyi ve eski günlerine dönmeyi bekliyor. Kurumlar arasında yap boza dönen ve top çevirmeden öteye geçilemeyen Sarıçay konusu ile ilgili somut adım atıldı.

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale Gündem Gazetesi olarak, Sarıçay çevresindeki köylerin atık sularının çaya boşaldığını ve bu durumdan ötürü hem çayın hem de boğazda oluşan kirliliği kaleme almıştık.

CHP İl Genel Meclisi İsmail Gürses tarafından konuyla ilgili önerge meclise 3 yıl önce sunuldu. Önergede ise Sarıçay çevresindeki köylerin atık sularının, Çanakkale Belediyesi atık su arıtma hattına bağlanması dile getirilmişti. O önerge tam 3 yıl sonra hayata geçiriliyor.

Köylerin atık suları, bundan sonraki dönemde Çanakkale Belediyesi’nin atık su arıtma tesisinde arıtılacak.

CHP İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses, “Seçilmeden önce bir söz vermiştim ve şimdi bu sözümü tutmanın gururunu yaşıyorum. Gelişmeleri ve çalışmaları yakından inceliyorum” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/07/2022, Pazar günü yayınlandı, 747 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com