Çanakkale’nin sorunları çözüm bekliyor -2

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Problemlere çözüm yaratmaktan geçiyor”

Sokağa çıktığımız zaman biz bu sorunları fark ediyoruz vatandaşlar ve öğrencilerde sonuna kadar hissediyor. Elbette Çanakkale ‘Özgürlüğün Kenti’ ama yaşamak için bir yerin özgür olması yeterli olmuyor. Merkezden ne kadar destek geldiği ve ekonomik boyutunun ne olduğunu ayrı bir parantez açarak elbette kaale alıyoruz. Burada mesele bu sorunlar çerçevesinde problemlere çözüm yaratmaktan geçiyor. Çözüm yaratmak ve başka yollar bulmak yöneticilerin görevi bu anlamda bu görevi tek bir kişiye Belediye Başkanı’na yıkmak çok büyük bir yanlış olur. Parti teşkilat olarak burada bulunmanın verdiği garantinin dışında farklı yollar aramalı. Partide bulunan gençler sokakta gezerken öğrencileri, yaşlılar emeklileri dert edinirse bu sorunlar çözüme kavuşur. Ayrıca su faturalarına sürekli olarak gelen zam ve alınan vergiler kentliler arasında tartışılmaya devam ediyor.

“Plajların mavi bayrak alması halk tarafından takdir görüyor”

Yapılan güzel çalışmalar Yeni Kordon’un uzatılması ve plajların bölgede diğer şehirler bayraklarını kaybederken, plajların mavi bayrak alması halk tarafından takdir görüyor. Belediye’nin kültürel faaliyetlerde aktif ve başarılı olduğunu belirtmek lazım.  Benim şahit olduğum bir olaydan kısaca bahsedeyim. Başkan sokakta bir problem gördüğü zaman vatandaşla konuşarak, vatandaşlara bu sorunlar için gerekli birimleri araması gerektiğini hatırlattı.

“Turistler tuvalet aramayacak”

Belediye’nin dışında bu sorunları hisseden vatandaş gazetecilere dert yanmak dışında Belediye’de yetkili olan kurumlara ulaşmalı, biz gazeteciler yetkili kişilerin görevini yapıp yapmadığını hali hazırda kontrol etmeliyiz. Herkes üzerine düşeni yaparsa hem Çanakkale’nin yaşanılabilirliği artacak hem gelen turistler tuvalet aramayacak.

 


Bu haber 17/07/2022, Pazar günü yayınlandı, 289 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com