Çanakkale 15 Temmuz anısına yürüdü

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de 15 Temmuz etkinlikleri devam etti. Etkinliklere yoğun bir katılım gösterildi. Siyasiler ve vatandaşlar ellerinde bayraklar dillerinde marşlar ile 15 Temmuz’u andılar.

15 Temmuz birlik yürüyüşü ve ardından deniz taşıtlarının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü selamlaması gerçekleşti.

Yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak iskeleye kadar devam etti. Yürüyüş esnasında yoğun bir kalabalık vardı. Kalabalık Halk Bahçesi’nin oradan dönerek Troia atının istikametinde 15 Temmuz etkinliklerinin olacağı alana geldi. Yürüyüş yapan siyasiler eve vatandaşlara halk bayraklarla deste verirken bazı vatandaşlar evlerinin balkonundan destek oldu.

Deniz taşıtlarının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü selamlaması kalabalık meydana geldikten sonra gerçekleşti. Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu denizde gerçekleşen selamlamayı dikkatle izledi. İskele Demokrasi Meydanı’nda devam eden program kapsamında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait römorkörler su gösterisi yaptı. Manevraları ile selam veren sahil güvenlik dikkat çekti.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 16/07/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 250 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com