Arıkan cinayetinde düğüm çözüldü mü?

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Fen Bilimleri Dershaneleri kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker, Gelibolu’daki çiftlik evinde cinayete kurban gitmişlerdi.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, cinayette yeni gelişmelere ulaşıldığı belirtildi. Bir taksicinin dikkatinin, kilit rol oynadığı ifade edildi.

Sabah’ın haberinde, “Olayın ardından aile, Ufuk Akçekaya tarafından tehdit edildiklerini adli makamlara bildirdi. Yapılan kamera görüntüleri incelemesinde bir kişinin otobüsle şehre geldiği ve köye taksi ile gittiği belirlendi. Kameralara yansıyan kişi ailenin de husumetlileri olarak bildirdiği Tokatspor kulübü başkanı ve aynı zamanda eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya’ya benzetildi.

Katilin Gelibolu merkezden çiftliğe taksi ile geldiği belirlenince. taksinin şoförüne ulaşılıp teşhis yaptırıldı. Taksici olaydan kısa süre önce Akçekaya’yı çiftlik yakınlarına bıraktığını belirtti ve teşhis yaptı. Adresi tespit edilen şüpheli Çanakkale Başsavcılığı’nın talimatı ile Etiler’deki adresinde kıskıvrak yakalandı.

Taksi şoförü evli ve 2 çocuk babası Ayhan Kütükçüler (57), o gece yaşananları şöyle anlattı: “internet üzerinden numaramı bulup ulaşmış. Eceabat’tan almamı istedi. Gelibolu minibüsüyle Eceabat’ın Kilitbahir kavşağından saat 20.00’de aldım. Üzerinde siyah bir tişört ve siyah bir pantolon vardı. Bir kol çantası taşıyordu. Sakindi. Daha önce de ilçeye geldiğini söyledi. Olay yerine gitmek istediğini söyledi. Bigalı, Kumköy ve Yolağzı’ndan sonra olayın olduğu Karainebey köyüne ulaştık.”

“Köyü 1 kilometre geçtikten sonra hayvan çiftliğinin orada indi. 205 TL taksi ücretini verdi. Sabahtan ise Muğla’nın Bodrum ilçesine gitmek istediğini ne kadar tutacağını sordu. ‘4 bin 500 TL tutar’ dedim. Ben ayrıldım. Ancak gece tekrar aradı, 23.45’te yanına gittim. Bodrum’a değil, Gelibolu’ya gitmek istediğini söyledi. Saat 00.24’te Gelibolu garajına götürdüm. 520 TL tuttu. Cebinde 460 TL olduğunu söyledi. Helalleştik. Ayrıldı” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: https://m.sabah.com.tr/galeri/yasam/son-dakika-fen-bilimleri-dershanesi-sahibi-nazmi-arikan-cinayetinde-dugum-cozuldu-taksici-konustu

 

 


Bu haber 16/07/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 293 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com