Hastanebayırı Şehitliği’nde şehitler anıldı

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Hastane Bayırı Şehitliğinde düzenlenen anma programında şehitlerimiz, rahmet, minnet ve şükranla anıldı.

Hastane Bayırı Şehitliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Şehitlerimizi anma programına; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan, Çanakkale Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Muharrem Şahin, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, kurum müdürleri, şehit aileleri, gaziler ve askeri erkan katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için dualar okunmasının ardından Vali İlhami Aktaş ve katılımcılar tarafından şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakıldı.

Bugünümüzü borçlu olduğumuz ve vatan için canlarını hiçe sayan şehitlerimizin kabirleri başında dua okuyan Vali İlhami Aktaş, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad etti.

Haber Merkezi


Bu haber 15/07/2022, Cuma günü yayınlandı, 162 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com