Vakalar yeniden artışta

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye genelinde, koronavirüs vakalarında yine, yeniden artışa geçildi. Pozitif hasta sayısında, son günlerde ciddi artış yaşanırken, Çanakkale’de vaka artışından nasibini aldı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, “Tüm dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi vaka sayıları ilimizde de ne yazık ki artış eğilimindedir. Hatırlatma dozu yaptırarak COVID-19’a karşı bağışıklığımızı arttırabiliriz.

Özellikle 50 yaş üzerinde ve her yaş grubunda risk faktörü olan vatandaşlarımızı aşılarını yaptırmak üzere hastanelerimize bekliyoruz. Daha önce tam doz aşılanmamış olan kişiler de mutlaka aşı takvimlerini tamamlamalıdırlar. Aşılanma sayesinde hastalığın daha hafif seyrettiği ve ağır hastalık ile hastaneye yatışları önlediği tecrübelerimizle sabittir.

Virüsle mücadelede en büyük silahımız olan sosyal mesafe, hijyen kuralları ve gerekli yerlerde maske takmayı ihmal etmeyelim. Tüm vatandaşlarımızı aşıya davet ediyoruz.

Aşılanalım, sağlıkla kalalım” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 14/07/2022, Perşembe günü yayınlandı, 618 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com