“Otelimiz yüzde doksan oranıyla doldu”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramla beraber özellikle başka şehirlerden ve gurbetçi olarak nitelendirdiğimiz başka ülkelerde yaşamlarını sürdüren Türkler otellere akın etti. Bayram dolayısıyla gelen müşteriler otellerde uzun süre kalınca Çanakkale’de merkezde bulunan otellerin yüzü güldü. Truva Otel’in Satış Pazarlama Müdürü Ufuk Keser, Çanakkale’de bulunan oteller diğer tatil yerlerinde ki otellere daha göre daha uygun olduğunu söyledi.

Truva Otel’in Satış Pazarlama Müdürü Keser, Otel’in doluluk açısı bakımından beklediğimiz gibi oldu diyebilirim. Özellikle dışarıdan gelenler var ve otelimiz Yüzde doksan oranıyla doldu” derken gelen müşterilerin otelde harcama yapmaktan kaçınmaya çalıştığını belirtti.

Gündem gazetesi olarak Truva Otel ile bayram tatili ile beraber doluluk oranlarını konuştuk. Truva Otel’in Satış Pazarlama Müdürü Ufuk Keser gündeme özel açıklamalarda bulundu.

“Özellikle dışarıdan gelenler var ve otelimiz yüzde doksan oranıyla doldu”

Satış Pazarlama Müdürü Ufuk Keser,” Otel’in doluluk açısı bakımından beklediğimiz gibi oldu diyebilirim. Özellikle dışarıdan gelenler var ve otelimiz yüzde doksan oranıyla doldu. Geçtiğimiz sene ile doluluk oranlarının aynı olduğunu söyleyebilirim. Doluluk oranı ile beraber geçtiğimiz sene ile aynı kar oranında kazanıyoruz diyemem. Misafirlerimiz otelde para harcamak istemiyorlar. Burada kalarak suyunu dışarıdan alan müşterilerimiz var.

“Genel olarak gurbetçi vatandaşlarımız yoğunlukta diyebilirim”

Bayramda gelenler hala kalıyorlar ve o yoğunluğumuz devam ediyor. Genel olarak gurbetçi vatandaşlarımız yoğunlukta diyebilirim. Almanya’dan gelen müşterilerimiz diğer ülkelere göre daha yüksek oranlarda oldu. Onun dışında farklı ülkelerden gelen müşterilerimiz var. Diğer bölgelere göre otellerimizin fiyat anlamında daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Girdi maliyetleri bizi zorluyor yazın 66 tane odamızda 66 tane klima çalıştığının düşünün, faturalar fiyatlara yansıyor. Biz bu sene yüzde yüze yakın zam yapmak zorunda kaldık”  dedi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 14/07/2022, Perşembe günü yayınlandı, 297 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com