Çanakkale Türkiye 7’incisi

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’de her 1.000 kişi başına 46 motosiklet düşüyor. Çanakkale 7. sırada 126 motosiklet ile ilk 10 şehir arasında yerini aldı. Çanakkale kişi başına düşen motosiklet sayısı, Türkiye ortalamasının iki buçuk katından daha fazla olarak açıklandı.

Şehir merkezinde Saat Kulesi’nin önünde bulunan motosikletler ise görüntü kirliliği oluşturmaya devam ediyor.

Konu Belediye Meclisi’nin gündemindeydi

Geçtiğimiz haftalarda Belediye Meclisi’nde muhalefet Saat Kulesi’nin önünde bulunan motorların görüntü kirliliği oluşturduğunu ve konuya dair bir çözüm getirilmesi gerektiğini belirtmişti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, motosikletleri kaldırmak için gerekli yetkinini sadece trafik polislerine ait olduğunu belirtmişti.

Konuşmaların üzerine muhalefet motorların kaldırma yetkisi yoksa oraya girişinin engellenmesi gerektiğini savundu. Motosikletlerin kuryelere ait olması olayı daha fazla çıkmaza sürüklerken, Gökhan konu hakkında muhalefetin önerisinin düşünüleceğini söylemişti. Orada bulunan motorlar için ayrı bir yer bulunması, Başkan’ın önerilerinden biri olarak akıllarda kaldı. Motosikletler Saat Kulesi’nin önünde durmaya devam ederken, çözüm bekleniyor.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 14/07/2022, Perşembe günü yayınlandı, 254 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com