Çanakkale’de lavanta turizmi

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son zamanların trend yatırımlarından olan Lavanta bahçeleri, görenleri büyülemeye ve ilgi görmeye devam ediyor. Gelibolu Kavakköy bölgesinde hayata geçirilen Lavanta Festivali de yoğun ilgi görürken, özellikle Tekirdağ ve İstanbul’dan ziyaretçiler ağırlanıyor. Çanakkale’de lavanta turizmi ise yeni bir kulvar olarak doğuşunu sürdürüyor.

Bugüne kadar adaları, otelleri, plajları ile ön plana çıkan 81 il arasında huzur ve sakinliği ile göze çarpan Çanakkale’de son zamanlarda lavanta turizmi başladı. Isparta’dan aşina olunan lavanta turizmi Çanakkale’de gelişimini sürdürüyor.

Nevzat Aktepe tarafından, Kavakköy Lavanta, önceleri hobi olarak hayata geçirilirken, belirli bir sürenin sonunda ise Trakya bölgesinde öne çıkan bir bölge haline geldi.

Özellikle köy halkına destek ve ekim konusunda öncülük sağlanan alan, son günlerde yapılan düzenlemeler ile adeta festival alanına dönüştü. Eski traktörler, eski vosvos araçlar bölgede konumlandırıldı ve fotoğraf meraklılarının cazibesini kazandı.

2020 yılında tamamen ücretsiz olarak hayata geçirilen lavanta bahçesi, şimdilerde turizmde bir nokta haline geldi. Çanakkale-Gelibolu istikameti üzerinde, Gelibolu çıkışında, Şarköy-Kavakköy yönüne dönüldüğünde vatandaşların karşısına çıkan lavanta bahçesi, ücretsiz oluşu ve otopark alanı ile de kolaylık sağlıyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/07/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 815 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com