Taraftarlar Başkan Gökhan’dan özür bekliyoruz dediler

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz gün şahsi sosyal medya hesabından, UEFA resmi sitesinde bulunan şike yapan kulüpler listesini paylaştı. Listede Fenerbahçe’nin de yer alması, bir anda Çanakkale başta olmak üzere tepkilere neden oldu. Çanakkale Fenerbahçeliler Derneği tarafından yapılan bir basın açıklamasında, “Başta Çanakkaleli Fenerbahçeliler olmak üzere tüm Fenerbahçelilerden özür dilemesini bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Çanakkale Fenerbahçeliler Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında, “Bugün 3 Temmuz 2022 tarihinde akşam saatlerinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ıun retweet ederek paylaştığı, twitter resmi hesabında saatlerce durduktan sonra geri alınan paylaşım üzerine bu açıklamanın yapılması elzem olmuştur.

3 Temmuz sözde şike kumpası ile Fenerbahçe’mize saldıran o dönem devletin tüm kurumlarına ve futbolumuzu yöneten Türkiye Futbol Federasyonu’na sızmış bu hain yapıya ve yürüttükleri sözde operasyonlara, ilk günden beri Fenerbahçe taraftarı başta olmak üzere, gelişen süreçte Yerel Mahkeme, İstinaf, Yargıtay, Cas, İsviçre Federal Mahkemesi ve AİHM gerekli cevabı vermiştir.

Fenerbahçe’miz sözde şike sürecinden aklanmış, kendine yakışan tertemiz başarılarıyla tüm branşlarda mücadelesine ve ülkemizi temsil etmeye devam etmiştir.

Hal böyle iken Çanakkale gibi milletin özgürlüğü ve egemenliği için en büyük mücadelenin verildiği bir şehrin Belediye Başkanının şike yapan kulüpler diye bir paçavra tweet paylaşmasını Fenerbahçeliler olarak kabul etmiyor, kendilerine taraftarlık yapmak istiyorlarsa tuttukları takımın kongresine gidip yapmalarını öneriyoruz. Başta Çanakkaleli Fenerbahçeliler olmak üzere tüm Fenerbahçelilerden özür dilemesini bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/07/2022, Salı günü yayınlandı, 441 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com