Kafe, düğün alanı, bahçe bir arada

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kepez’de halk plajının yanında halk bahçesi açılışı gerçekleşti. Açılışa yoğun bir katılım gösterildi. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan tarafından, halk bahçesi ile birlikte halk plajından çıkan Kepezli vatandaşların, uygun fiyatlara içecek alabileceğinin sözü verildi. Açılışa canlı müzik grubu eşlik ederken Birol Arslan’ın heyecanlı konuşması davetliler tarafından alkış topladı.

Arslan konuşmasında halk için çalıştıklarını belirtirken, halk masası, halk hattı, halk kütüphanesi, halk kafe, halk plajı açtıklarını belirtti. Su sorununu çözdüğüne değinen Arslan, ”Kepez halkını o kireçli sudan kurtardık” ifadelerine yer verdi.

Açılışa İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç mesajlarıyla destek verdi.

Arslan, seçime ilk girdiğimiz zamanlarda bunlar daha kendi çalışanlarının maaşını ödeyemez diyen kişi nerede? Sorusunun ardından gerçekleştirdikleri projeleri anlattı.

Tüm olumsuz şartlara rağmen hepsi birbirinden kıymetli çok önemli projelere imza attık”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan konuşmasının devamında,” Ben ve arkadaşlarım görevimizin il gününden itibaren önce insan önce halk dedik. Tüm olumsuz şartlara rağmen hepsi birbirinden kıymetli çok önemli projelere imza attık. Halk masasını kurduk Belediyenin girişinde halk masasında bulunan kızlarımız gülüşleriyle karşılıyorlar. Yaşlı teyzelerin amcaların yatırılacak faturaları varsa yardımcı oluyorlar. Halk hattımızı kurduk. Halk hattımıza sadece 2021 yılında 28.622 bildirim gelmiştir. Vatandaşlarımız sokağında caddesinde görmüş olduğu bir eksiği fotoğraf çekerek, telefonla arayarak bu bildirimleri sağlamıştır. Bu bildirimlerin %91’i hızlıca tamamlanmış geri dönüş bildirimi yapılmıştır. Kalan %9’luk kısım ise belediyemizin iş programının içinde olup dahil edilmiş, sürecin içinde tamamlanarak kıymetli vatandaşımıza geri dönüş sağlamaktayız.

Hem de %50 hibe almayı başardık”

Halk plajımızı açtık, duşları koyduk, soyunma kabinlerini koyduk tertemiz bir şekilde tuvaletleri koyduk. Oraların bakımını temizliğini belediyemiz tarafından yapmaktayız. Halk masası, halk hattı, halk kütüphanesi, halk kafe, halk plajı bugünde hep beraber halk bahçemizi açmak üzere toplanmak bulunmaktayız. Kepez’in en büyük orunlarından biri içme suyu problemiydi. Ben ve arkadaşlarım en kısa sürede içme suyu arıtma tesisini hizmete soktuk. Hem de %50 hibe almayı başardık. Kepez halkını o kireçli sudan kurtardık. Halkımızı sağlıklı bir noktaya taşımış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Açılışa, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder, Belde Başkanları, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, katılım gösterdi.

Öte yandan, Halk Bahçesinin alanının içerisine, kafe açıldı. Açılan kafe ve halk bahçesi alanı düğün alanı olarak kullanılabilecek olurken, aynı zamanda Belediye Başkanı Birol Arslan, kafede satılacak olan çayların fiyatlarının uygun tutulacağını ifade etti.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 03/07/2022, Pazar günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com