Gemi aynı!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 Spor camiası içinde bulunanlar, aynı gemide seyahat eden insanlar gibidir. Bugün başka bir takımda iken, yarın belki de kendi rakibi olan başka bir takımda görev alma imkânı doğabilecektir. Bu sebeple, başka takım ve kulüpler hakkında, hiçbir sporcunun, olumsuz şeyler söylemesi uygun değildir. Anadolu kulüplerinde görev yapan bir futbolcuya, üç büyük kulüp talip olmuş. Aslında düşünüldüğünde, büyük bir onurdur bu. Futbolcunun çıkıp,”Her üç kulübümüzün de bana karşı gösterdiği teveccühe teşekkür ederim. Birini seçeceğim sonuçta. Ama bu demek değildir ki, diğer iki takıma önem vermiyorum”.Bu şımarık futbolcu ne yaptı? Fenerbahçe ile konuşurken,”Bakınız. Sizin formanızı giyeceğim ama ben aslında Beşiktaşlıyım” deme yanlışlığını göstermiştir. Ali Koç başkanın “ne kadar istiyorsun” sorusuna,”Bir milyon Euro” diye uçuk bir rakam istemiş, sonunda Galatasaray’a ise, bir milyon dolar yıllık maaşa anlaşmıştır. Böyle bir futbolcunun Fenerbahçe’de işi olamaz. Beşiktaş kulübü dik duruş göstererek, istenilenlerin yarısını teklif etmiş ve çekilmiştir. Bu kardeşimiz, yarın başka kulüplere transfer olduğunda. Bugün yaşattıkları unutulmayacaktır. İsterse Allemey-i cihan olsun. İki kulübün kapısından giremeyecektir. Bu sporcumuz çabuk şımarmış. Daha ortada fol yok yumurta yok iken, kendisini dev aynasında görmüştür. Marcao Galatasaray’dan ayrılmadı. Peki, şimdi nasıl forma bulacak? Yine de, hayırlı olsun. Başarılar diliyoruz. İnşallah hiç olmazsa Milli Takımımıza faydalı olur.

                     Azıcık ucundan

Temel, böcekler üzerinde araştırmalar yapıyormuş ve araştırma sonucunu da bir rapora yazıyormuş. Yakaladığı pireyi mikroskopla inceleyen Temel, bir komutan edasıyla emir vermeye başlamış: – Hopla diyorum sana!.. Pire hoplamış. – Zıpla diyorum sana!.. Pire zıplamış. Temel, pirenin ayaklarını tek tek kopardıktan sonra, yine emir vermeye başlamış: – Hopla diyorum sana!.. Pirede çıt yok.
– Zıpla diyorum sana!.. Pirede tık yok. Temel araştırma sonucunu yazmış: Ayakları olmayan pirenin, kulakları duymuyor. Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 02/07/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 441 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com