Muhterem İnce artık Sayıştay Üyesi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de Eceabat’ta da kaymakamlık görevini yürüten, sonrasında ise İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığı yapan Muhterem İnce, 29 Haziran tarihle TBMM Genel Kurulu’nda, Sayıştay Üyeliği’ne seçildi. Çanakkaleli Muhterem İnce, “28 yıldır hizmet ettiğim İçişleri Bakanlığı’ndan ve aynı zamanda Mülki İdare Amirliği mesleğinden, seçildiğim Sayıştay Üyeliğine başlamak üzere ayrılıyorum” paylaşımında bulundu.

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinden, Sayıştay Üyeliği görevine geçen Muhterem İnce, sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımda, “Kapısından içeri Kaymakam Adayı olarak girdiğim, şerefle ve onurla 28 yıldır hizmet ettiğim İçişleri Bakanlığı’ndan ve aynı zamanda Mülki İdare Amirliği mesleğinden, seçildiğim Sayıştay Üyeliğine başlamak üzere ayrılıyorum.

Teveccüh göstererek desteklerini esirgemeyen Sayıştay Üyelerimize ve Gazi Meclisimizdeki Milletvekillerimize kalben teşekkür ediyorum.

Ömrümün neredeyse yarısını geçirdiğim bu mesleğe başladığım ilk günden itibaren şahsıma tevdi edilen tüm vazife ve sorumlulukları bihakkın yalnızca Mevla’mızın rızası ve milletimizin güvenine layık olabilme düsturuyla yerine getirmenin gayreti içerisinde oldum.

Büyük Türkiye hedefimize adım adım ilerlerken güçlü liderliği ile bizlere öncülük eden, ülkemizin güvenlik ve idaresi noktasında uzun yıllardır şahsıma güvenerek sorumluluk veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.

İfa ettiğim tüm görevlerimde; birlikte çalıştığım Bakanlarımın her biriyle, beraber vazife yürüttüğüm her bir arkadaşımla, ülkeme hizmet etmek için azimle çalıştım, çabaladım.

Bilhassa son 6 yıldır İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte Türkiye’nin ve Cumhuriyet tarihinin en kritik gelişmelerinin yaşandığı bir dönemde, milletimize hizmet etmek, bayrağımızı dalgalandırmak, vatanımızı korumak ve devletimizi güçlendirmek için gece gündüz mücadele ettik. Bu kutlu mücadelede elini taşın altına koyan, bizlere yol gösteren ve dava arkadaşlığını daima yüreğimde hissettiğim Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya müteşekkirim.

Ülkemizin gerçekten zor zamanlarında verdiğimiz mücadelede temel gayemiz bizler ve evlatlarımız için daha güvenli, daha huzurlu, daha güçlü bir Türkiye’nin inşasına katkıda bulunmak olmuştur.

Desteğini daima şükranla yad ettiğim Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz çalışmalarda bu hedefimize bir parça da olsa ulaşabildiysek, ne mutlu bize… Rabbim bundan sonra da bizi aynı yoldan, aynı istikamet ve hizmet aşkından ayırmasın.

Görevlerim boyunca, İçişleri Bakanlığı bünyesinde ve diğer kurum ve kuruluşlarda bunca yıldır birlikte çalıştığım her bir mesai arkadaşımdan ve Türkiye’nin her noktasında bir vesileyle hemhal olduğumuz tüm vatandaşlarımızdan helallik diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımda, “Kıymetli çalışma arkadaşım ve kardeşim; Devlet ve memleket sevdasıyla kritik zamanlarda ve her daim, devlet adamlığı şuuruyla yürüttüğü görevinde, yol ve dava arkadaşlığı için Sayın Muhterem İnce Beyefendi’ye şükranlarımı sunuyorum. Sayıştay Üyeliği görevini de aynı şuurla yürüteceğine inancımız tamdır. Kendisine, ailesine, Milletimize ve Devletimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/06/2022, Perşembe günü yayınlandı, 420 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com