Tükenen Sevgiler 

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Günümüzde her şey gibi sevgide hızla tükenen bir kavram halini aldı. Gençlerin ilişkilerinde tamamen güven noktasında problem yaşadığı ve eskiye oranla mantık evliliklerinin ön planda yer aldığı dönemleri yaşıyoruz.

Eskiden yaşanan hadiseler dilden dile gezerken bugünlerde gelecek nesille bağ kurabilecek ve anlatacak bir aşk hikayesi neredeyse yaşanmıyor. Eskiden çıkan türkülerin samimiyeti ve değer görmesi ile bugün toplum tarafından kabul edilen parçaların sözlerinin arasında bir uçurum olduğunu görüyoruz. Elinde mektup ile gezen, verilen hediyelerin maddiyatının değil maneviyatının konuşulduğu zamanları geçtik.

Sevgililer günün bu işin tamamen çiftler tarafından kurtarılma günü olarak belirlenirken aslında sevginin tek bir günü olmadığını kavrayabilen insanların ağırlıkta olduğu bir dünya düşünelim.

Savaşların, kadın cinayetlerinin, insanların yaşam mücadelesi arasında sevgiden bahsetmek biraz sorunlardan uzak durmak gibi gözüküyor. “Aşk karın doyurmuyor” kelimesi babaları yaşanmışlıkları ile ağzına sakız olmuşken, insanoğlu sevmekten korkarak büyüyor.

Sevgi ile büyüyen çocuklar olursa dünyada bilinen temel sorunların çözüleceğini elbet zamanı gelince öğreneceğiz. Sevilmek ve sevmek konusu saatlerce tartışılabilir ama, Sevilmek: Leyla’sına mektubu ulaşsın diye 25 kuruşluk posta pulu almak için hamallık yapan Ahmed Arif’in hakkıydı.


Bu haber 25/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 209 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com